به گزارش جویباران، محمدعلی پور مختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اعتراضات اخیر مردم در برخی از شهر‌ها، اظهار داشت:اعتراضات مردم نسبت به شرایط اقتصادی و گرانی‌ها به حق است و این تکلیف دولت و مجلس است که اقداماتی برای حل مشکلات اقتصادی مردم بیندیشند.

وی با بیان اینکه پیش از این هم مردم تجمعاتی در رابطه با مسائل اقتصادی در مقابل مجلس و سایر دستگاه‌ها انجام داده‌اند، افزود: هیچگاه با این اعتراضات برخورد نشده بود، ولی زمانی که ما مشاهده می‌کنیم که جریانات ضد انقلاب و عامل دشمن و کسانی که از سوی رسانه‌های معاند برای ایجاد شورش و ناامنی تحریک شده‌اند سبب می‌شود تا این اعتراضات از شکل صنفی و اعتراض به مسائل اقتصادی به سمت مسائل سیاسی و امنیتی برود.

نماینده مردم کبودرآهنگ به برخی از شعار‌های ساختار شکنانه معترضان که به تحریک عوامل نفوذی و منافقان داده شده بود اشاره کرده و گفت: برخی از معترضین از حالت مسالمت‌آمیز خارج شده و عده اندکی از آن‌ها دست به تخریب اموال عمومی، اموال شخصی مردم زده و به نیرو‌های انتظامی حمله کرده‌اند.

پورمختار با تاکید بر اینکه نیرو‌های انتظامی باید بدون ملاحضه با برهم زنندگان امنیت عمومی برخورد کنند، ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید به صورت سفت و سخت با افرادی که دست به اقدامات هنجار شکنانه زده و به حقوق مردم تعرض می‌کنند برخورد کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم معترض به مسائل اقتصادی باید مراقب باشند تا گروه‌های ضد انقلاب از اعتراضات آن‌ها سوء استفاده نکنند، گفت:گروه‌های ضد انقلاب زمینه را برای سوء استفاده و دادن شعار‌ها و پیش‌برد اهدافشان مناسب می‌دانند و حداکثر استفاده را از این شرایط می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تکید بر اینکه رئیس جمهور و سناتور‌های آمریکا، سران گروهک منافقین و سران برخی از کشور‌های منطقه مانند فتنه سال ۸۸ از این تجمعات حمایت کرده‌اند، افزود: حمایت مسئولان آمریکایی و سران آل سعود از تجمعات بیانگر این است که قطعا تعدادی از عوامل آن‌ها در میان صفوف معترضان وجود دارند که شعار‌های هنجارشکنانه سر می‌دهند که نشان دهنده حضور عوامل آن‌ها در میان معترضان است.