به گزارش جویباران،  تارنمای خبری «فاکس نیوز» نوشت: یکی از دوستان ثروتمند هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و حامی مالی وی، مبلغ ۵۰۰ هزار دلار تامین کرده تا ترامپ را پیش از انتخابات به رسوایی اخلاقی متهم کنند.

این تارنما با اشاره به تلاش ناموفق سوسی تامپکین بوئل یکی از حامیان مالی کمپین کلینتون، افزود: بر اساس یک گزارش جنجالی منتشر شده، وی به لیزا بلوم وکیل معروف مبلغی پرداخت کرده تا زنانی را برای متهم کردن ترامپ به رسوایی اخلاقی اجیر کند.

فاکس نیوز براساس گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده، ادامه داد: بلوم به حامیان مالی گفته که من روی زن هایی که شجاعت سخن گفتن علیه ترامپ دارند، کار می کنم در صورتی که شما هزینه امنیت، جابجایی و در صورت امکان ‘خانه امن’ آن ها را تامین کنید.

دیوید براک یکی از رقبای سابق کلینتون که تبدیل به عامل وی شده بود، از طریق گروه خصوصی که خود تاسیس کرده ۲۰۰ هزار دلار برای انجام این کار پرداخت کرد.

بلوم گفت که این طرح عملی نشد چون یک مورد درخواست ۲ میلیون دلار کرد و دیگران هم به نوبه خود با درخواست مبالغ بالاتر مقدار تامین شده این کار را نپذیرفتند.

بلوم اعلام کرد که بخش عمده ای از پول ها را پس داده است و فقط مقداری از آن ها را به عنوان هزینه های جاری برای متقاعد و آماده کردن زنان نگه داشته است.

بلوم دختر یکی از وکلای سرشناس آمریکایی است و همانند مادرش متخصص پرونده های رسوایی اخلاقی است.او روی پرونده ۴ زن که از ترامپ شاکی بودند کار کرده است.