به گزارش جویباران، جمعیت ملی- اسلامی الوفاق بحرین به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض این کشور در بیانیه‌ای ۲۰۱۷ را بدترین سال از لحاظ امنیتی و سرکوب معارضان بحرینی خواند.

الوفاق در بیانیه خود تاکید کرد که ۲۰۱۷ از خونبارترین سال‌های بحرین و از بدترین سال‌ها از لحاظ جو امنیتی، سرکوب و بکارگیری ابزارهای سرکوب و خشونت از سوی نظام بوده است.

الوفاق افزود سال ۲۰۱۷ شاهد انقلابی از سوی نظام بر ضد قانون اساسی، مقررات و موازین بین‌المللی به شکلی بی‌سابقه از طریق تصویب ده‌ها قانونی بوده که محدودکننده آزادی‌ها و مشوقی برای افزایش سلطه، استبداد و فسادند.

در این بیانیه با اشاره به شهادت ۱۵ تن از معارضان بحرینی در سال ۲۰۱۷ آمده است که در سال گذشته میلادی همچنین حکم‌های اعدام دسته‌جمعی صادر شد، مرجعیت ارشد دینی بحرین (آیت‌الله عیسی قاسم) محاکمه و بازداشت خانگی شده و همچنین در این سال نظام نزدیک به هزار نفر را بازداشت کرده است.

الوفاق در بیانیه خود آورده است که در سال ۲۰۱۷ نظام بحرین اقدام به سلب تابعیت بیش از ۱۵۰ فعال بحرینی نموده است. عده بسیاری در زندان‌ها و اتاق‌های بازجویی برای اقرار به اعتراف تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و در اقداماتی انتقام جویانه علیه آنان پرونده‌سازی شده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: «سال ۲۰۱۷ شاهد محاکمه هزاران شهروند عادی و فعالان در دادگاه‌هایی فاقد کمترین اصول عدالت بوده، این سال شاهد بدترین افول در زمینه عدالت و سیستم قضایی بوده است بنحوی که شهروندان عادی در دادگاه نظامی محاکمه شدند و چند روز پیش از این حکم اعدام ۶ شهروند عادی توسط دادگاه نظامی صادر شده است».