به گزارش جویباران، دیدار دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در شرایطی با برتری دو گله شاگردان برانکو ایوانکوویچ خاتمه یافت که سکوها و طرفداران دو تیم جو متشنجی را پشت سر گذاشتند و شعارهای سر داده شده از سوی دو طرف روز سیاه فوتبال ایران را شکل داد.

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات ورزشگاه آزادی در جریان دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی اظهار داشت: متاسفانه اتفاقات رخ داده در ورزشگاه آزادی ناراحتی هواداران تراکتورسازی و خصوصا مردم آذربایجان را به همراه داشته است. ما قطعا در اولین جلسه مجلس شورای اسلامی به وزیر ورزش بابت این اتفاق تذکر خواهیم داد تا با مسببان این اتفاق برخورد نماید. ما از قومیت مردم آذربایجان دفاع خواهیم کرد چون آذربایجان بال سنگین ایران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: فدراسیون فوتبال می‌دانست این مسابقه حساس است اما آن را در روز شهادت خانم معصومه (س) و همچنین شب ۹ دی برگزار کرد. آنها می‌دانستند که مردم قطعا در ورزشگاه شعار خواهند داد و می‌توانستند با کمی تدبیر بازی در ورزشگاه دیگری یا بدون تماشاگر برگزار کنند یا حداقل زمانی که بی‌احترامی‌ها شروع شد صدا وسیما بازی را قطع می‌کرد تا مردم صداها را نشنوند.

قاضی‌پور درباره اینکه استقلال این هفته به تبریز خواهد آمد و از سوی برخی هواداران تراکتورسازی تهدیدهایی مبنی بر جبران اتفاقات استادیوم آزادی شکل گرفته و بر این اساس چه تدابیری برای مسابقه انجام خواهد شد، گفت: ما با احترام کامل این مسابقه را در تبریز برگزار خواهیم کرد. کاری به استقلال نداریم و خیال آنها راحت باشد. جواب اتفاقات هفته بعد را در مجلس خواهیم گرفت نه در زمین فوتبال.