به گزارش جویباران، کیومرث بیات درباره برکناری امید روانخواه از سرمربیگری سپیدرود و انتخاب علی کریمی به عنوان سرمربی جدید این تیم اظهار داشت: یک  هفته است که سکوت کرده‌ام و نمی‌خواستم شکست این هفته مقابل گسترش فولاد گردن من بیفتد! این آقایان قبل از بازی با مشکی‌پوشان به اعضای تیم زنگ زدند و با اعلام اینکه من برکنار شده‌ام، آرامش تیم ما را به هم زدند.

وی ادامه داد: طبق صورت جلسه‌ای که تن‌زاده (مالک جدید باشگاه سپیدرود) در اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان امضا کرده، من مدیرعامل بلاعزل باشگاه سپیدرود هستم. طبق این صورت جسله، انتخاب علی کریمی به عنوان سرمربی جدید غیر قانونی است،‌ چون همه جای دنیا مدیرعامل سرمربی را انتخاب می‌کند، نه مالک. ضمن اینکه هنوز ۲۰ درصد سهام باشگاه سپیدرود به نام من است.

بیات تصریح کرد: همانطور که گفتم در صورت جلسه‌ای که خود آقایان امضا کرده‌اند،‌ من مدیرعامل باشگاه هستم، اما در این مدت به خاطر اینکه تیم دچار تشنج نشود، سکوت کردم. تن‌زاده فوتبالی نیست و متأسفانه افراد مغرض دور او را گرفته‌اند. کجای دنیا مربی که نتیجه می‌گیرد را برکنار می‌کنند! من علی کریمی را دوست دارم، اما روانخواه در دو بازی سه امتیاز گرفته ، یعنی یک‌و‌نیم امتیاز در هر بازی. آیا اخراج چنین مربی اخلاقی است؟ نظرمحمدی پنج بازی متوالی را شکست خورده بود و از پانزده دیدار در ۹ مسابقه باخته بود که من اخراجش کردم.

خریدار پیشین باشگاه سپیدرود در پاسخ به این پرسش که «آیا او می‌تواند مانع تغییر سرمربی در تیم سپیدرود شود؟» گفت: من تابع اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان گیلان هستم. آنها خودشان من را به این تیم آورده‌اند و باید در این مورد تصمیم بگیرند.