به گزارش جویباران، غلامرضا سلامی در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به این‌که وسعت فرودگاه امام در ۱۴ هزار هکتار (جزیره کیش ۹ هزار هکتار است)، است، اظهار کرد: در ابتدای دولت یازدهم شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تاسیس شد که به دلیل  این‌که پدیده نو در ایران بود با مسائلی روبرو شدیم.

وی با یادآوری این‌که قرار است حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان  در فرودگاه امام برای پذیریش و اعزام ۱۱۰ میلیون نفر مسافر سرمایه‌گذاری صورت بگیرد، افزود: قرار نیست یک ریال این سرمایه‌گذاری توسط دولت تامین شود، بلکه  قرار است با حضور بخش خصوصی و انواع مدل‌های سرمایه‌گذاری مورد نیاز تامین شود.

وی با اشاره به این‌که منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام ۲۵۰۰ هکتار است، تصریح کرد: تاکنون شرکت‌های از جمله شرکت ساخت و توسعه شهر فرودگاهی امام تاسیس شده و ممکن است در آینده شرکت‌های فرعی دیگری هم اضافه شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که “آقای وزیر از زحمات سرپرست سابق شهر فرودگاهی تشکر می‌کند” وعده‌ای جدید برای تکمیل و افتتاح ترمینال پُرحاشیه سلام داد و گفت:‌ این ترمینال خردادماه  سال آینده  و قبل از مراسم حج افتتاح می‌شود.هم‌اکنون فعالیت شبانه‌روزی برای این ترمینال در حال انجام است.

سلامی با بیان این‌که فاز یک ترمینال ایرانشهر به مرحله مناقصه رسیده و پروژه به یک شرکت ایرانی خارجی واگذار می شود، اظهار کرد: نقشه‌های جانمایی در منطقه آزاد تهیه شده که هنوز به تصویب مجمع نرسیده است.

قرار بود ترمینال سلام اوایل تابستان سال گذشته به بهره‌برداری برسد، اما به دلایلی در پیشرفت حدود ۴۰ درصدی متوقف شد. در ادامه قراردادی برای تکمیل یکساله آن در دیماه سال ۹۵ امضا شد،‌اما این قرارداد هم عملیاتی نشد. در جدید ترین وعده مسئولان وزارت راه و شهرسازی این ترمینال خردادماه سال آینده افتتاح خواهد شد، یعنی با حدود ۲۵ ماه تاخیر.