به گزارش جویباران، نهادهای رسیدگی به امور اسرای فلسطین (کمیته امور اسرا و آزادگان، باشگاه اسیران فلسطین، موسسه رسیدگی به اسیران و حقوق بشر الضمیر، و مرکز حقوق بشر المیزان)، اعلام کردند در گزارشی مشترک اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۶۷۴۲ شهروند فلسطینی را در کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کرد.

بر اساس این گزارش، ۱۴۶۷ تن از بازداشت شدگان فلسطینی در سال ۲۰۱۷ کودک، ۱۵۶ نفر زن، ۱۴ تن نماینده پارلمان فلسطین و ۲۵ نفر خبرنگار هستند.

این گزارش می‌افزاید: شمار اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به حدود ۶۵۰۰ نفر رسیده است که ۳۵۰ تن از آن‌ها کودک، ۵۸ نفر  زن، ۹ تن دختر بچه، ۲۲ نفر خبرنگار، و ۱۰ نفر نیز نماینده پارلمان فلسطین هستند.

در گزارش‌ نهادهای رسیدگی به امور اسرای فلسطین همچنین آمده است که بیشترین تعداد بازداشت‌ها در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۰ آذر الی ۱۰ دی) صورت گرفت، یعنی ۹۲۶ فلسطینی که نیمی از آن‌ها اهالی قدس هستند در این بازه زمانی بازداشت شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی بعد از شعله‌ور شدن اعتراضات علیه تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس، بازداشت‌های گسترده‌ای انجام دادند و همه فلسطینیانی که در این بازه زمانی بازداشت شدند، در معرض شکنجه‌های روحی و جسمی و یا بدرفتاری  قرار گرفتند و ۶۰ درصد از آن‌ها وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

شهر قدس شاهد بالاترین تعداد بازداشت‌ها در سال ۲۰۱۷ میلادی بود به‌گونه‌ای که ۲۴۳۶ شهروند فلسطینی ساکن این شهر که یک سوم آن‌ها کودک هستند، روانه بازداشتگاه‌های اسرائیل شدند.