به گزارش جویباران،  تحول صورت گرفته در نتایج تیم استقلال ظرف هفته های اخیر سبب شده تا بازیهای این تیم با تمجید و تعریف کارشناسان و منتقدان استقلالی مواجه شود. استقلال در ۴ بازی اخیر در لیگ و جام حذفی ۱۳ گل به ثمر رسانده و بیش از همه گلهایی که تا پیش از این در طول فصل جاری زده بود توپ وارد دروازه رقبایش کرده است.

پرویز مظلومی در گفت و گو با ما، درباره وضعیت فعلی استقلال و اینکه چرا تیم تا این اندازه متحول شده حرف زد. وی درباره بازی بعدی با تراکتورسازی و شرایط گلزنی این تیم هم حرف زد.

متن صحبتهای وی در ادامه می آید:

*تغییرات جواب داد

تغییرات ایجاد شده در تیم جواب داده و تیم هم خوب نتیجه می گیرد. این سیستم بازی استقلال همان چیزی است که هواداران دوست دارند.

* هوادار این استقلال را دوست دارد

استقلال یعنی این! اگر ۳ گل هم بخورد باید ۴ گل بزند. استقلال هر زمان زیبا بازی می کند هوادار هم از فوتبالش راضی است. انصافا این استقلال وقتی بازی می کند همه را به یاد گذشته این تیم و همین دو، سه فصل پیش می اندازد که ما هم کنار تیم بودیم.

* شفر با تیمش کار می کند

مشخص است که با تیم کار می شود. شفر در بدو ورود به این تیم ابتدا روی سیستم دفاعی استقلال کار کرد. طوری که استقلال غیر از بازی دربی در همه هفته های گذشته گلی دریافت نکرده است. او در فاز دوم به حمله و روش های رسیدن به دروازه حریف پرداخت و در نهایت می بینیم که بعد از تمرین روی این موضوع، حالا استقلال در ۴ بازی ۱۳ گل می زند و چندین گل را هم به ثمر نمی رسانند.

*فشار روانی استقلال کم شد

وقتی تیم خوب گل بزند بار روانی و فشار ناشی از گل نزدن هم از روی تیم برداشته شد و در حال حاضر استقلال یک تیم خوب است که زیبا بازی می کند و خوب هم گل می زند.

* شفر معضل تیم را درست کرد

استقلال نفرات خوبی دارد و فقط نحوه استفاده از آنها در تیم ایراد داشت. از ابتدای لیگ گفتم تیم مشکل بازیکن ندارد بلکه باید این نفرات را با هم هماهنگ کرد که شفر این مورد را به خوبی اجرا کرده است. یکی دیگر از دلایل موفقیتش این است که تغییرات کمی در تیم بوجود می آورد. این هم از معضلات تیم بود که دیگر کمتر شاهدش هستیم. مگر اینکه به اجبار بخواهد یک بازیکن را از ترکیب بیرون ببرد، وگرنه ارنج اصلی اش را به هم نمی زند. حالا همه با هم هماهنگ هستند و تیم را از رده های پایین جدول به پنجمی رسانده اند.

* استقلال راحت قهرمان می شود

استقلال با ادامه این روند جزو یکی از سه تیم صدر جدولی در پایان فصل خواهد بود. در جام حذفی هم که بخت خوبی دارد. چون هر سه تیم دیگر حاضر در نیمه نهایی در حد استقلال نیستند و اگر شفر و تیمش تمرکز لازم را در جام حذفی داشته باشند می توانند یک جام راحت در آن رقابت ها بگیرند و در لیگ هم دنبال جایگاه اولی باشند.

* استقلال به پرسپولیس می رسد

چرا می گویند استقلال نمی تواند به پرسپولیس برسد؟ کار نشد ندارد. سخت است، این را قبول دارم ولی به هرحال بازی رودررو را باید در نظر گرفت. همین فولاد دو امتیاز از پرسپولیس گرفت. دیگر تیم های بالای جدولی هم مقابل پرسپولیس انگیزه دارند و به راحتی به این تیم امتیاز نمی دهند.

* استقلال برنده فنی دربی رفت بود

– قطعا با ادامه این مسیر دربی برگشت از آن استقلال است. البته من همیشه برای پرسپولیس احترام قائل هستم ولی در دربی رفت هم به گواه خود کارشناسان پرسپولیسی این تیم فقط دفاع کرد و روی یک فرار و پنالتی به گل رسید. استقلال در بحث فنی برنده دیدار رفت بود.

* برانکو نگران استقلال است

برانکو از استقلال هراس دارد چون ثبات در نتایج این تیم را دیده است. الان پارس جم و پیکان هم پشت سرش هستند ولی فقط فولاد و استقلال با ثبات حرکت می کنند. آن دو تیم در این هفته ها افت داشتند و فراز و نشیب دارند.

* استقلال مهاجم جدید نمی خواهد!

با توجه به اینکه در تیم باید همه گل بزنند و الان هم همه می زنند استقلال باید به احیای سجاد شهباززاده فکر کند. او یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر لیگ است که دچار افت شده. علاوه بر او محسن کریمی و برزای هم که برگشته اند و استقلال به جای هزینه کردن در این شرایط بد اقتصادی بهتر است روی همین نفراتش بیشتر تمرکز کند. با وجود جابر انصاری و قائدی، چه نیازی به مهاجم خارجی دارد.

* هافبک های استقلال عالی کار می کنند

جابجایی های درستی در عرض زمین صورت می گیرد که این باعث گیج شدن حریف می شود. نفرات خط هافبک استقلال همه خوب کار می کنند و با هماهنگی مثال زدنی توپ را در میانه زمین به گردش در می آورند.

* تراکتورسازی احساسی بازی می کند

تراکتورسازی در بحران است و می خواهد با شکست دادن استقلال از این وضعیت خارج شود برای همین خیلی احتمال دارد که احساسی بازی کند. اگر استقلال بتواند با تمرکز لازم به میدان برود حتما در تبریز این تیم را شکست می دهد.