به گزارش جویباران،  وزیر اقتصاد و دارایی از توافق با روس ها برای گشایش خط اعتباری بدون محدودیت از طرف سه بانک روسی خبر داد.

مسعود کرباسیان در نشست شورای گفتگوی دولت در بخش خصوصی گفت: خوشبختانه با روس ها به توافق رسیدیم تا خط اعتباری توسط سه بانک روسی برای ایران گشایش یابد.

وی با بیان اینکه این خط اعتباری بدون محدودیت خواهد بود، افزود: سازمان سرمایه گذاری خارجی آمادگی همکاری با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را دارد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: همچنین با روس ها توافق کردیم تا یک خط تهاتری در اختیار ایران قرار دهد؛ ضمن اینکه ما منابعی در روسیه داریم که می توانیم برخی خریدها را از محل این منابع انجام دهیم.

کرباسیان همچنین درباره صادرات از ایران به کشورهای سی آی اس (آسیای مرکزی) گفت: در این خصوص قرار است نیمه دوم فروردین ۹۷ سفرای ایران به کشورهای سی آی اس و همچنین پس از آن سفرهای این کشورها به ایران سفر کنند تا در جلسات مشترک در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: همچنین یک گروه کارشناسی از ایران به کشورهای آسیای میانه اعزام می شوند تا پیشنهادات مد نظر را برای صادرات به این کشورها ارائه دهند.

وزیر اقتصاد همچنین از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان در روزهای ۱۵ و ۱۶ ژانویه در ایران خبر داد و گفت: این اجلاس با حضور بازرگانان و صنعتگران با همکاری اتاق بازرگانی ایران و حضور اتاق های بازرگانی گیلان و اردبیل در شهرستان رشت برگزار می‌شود.