به گزارش جویباران، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و کاهش دما تا عصر روز چهارشنبه در برخی نقاط کشور خبر داد و گفت: گستره بارشها در نیمه غربی، دامنه‌های زاگرس، دامنه‌های البرزسواحل خزر، مرکز و شمال شرق کشور است.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که عصر روز گذشته وارد کشورمان شده امروز و فردا نیز بخشهایی از کشورمان را در برمی‌گیرد و دستاورد آن بارشهای باران، برف و کاهش دما است.

وی ادامه داد: گستره فعالیت این سامانه امروز و امشب در نواحی غرب، شمال غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ایجاد می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: این سامانه بارشی در روز چهارشنبه اکثراً در سواحل شرقی و مرکزی خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و از اواخر وقت از کشور خارج می‌شود.

به گفته وظیفه، طی ۲۴ ساعت آینده اکثر جاده‌های کوهستانی شمالغرب، غرب و دامنه‌های البرز تحت تاثیر برف و وزش باد وقوع کولاک قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: طی ساعات آتی وزش باد و گردوخاک در استانهای کرمانشاه، خوزستان، ایلام و شرق و جنوب شرق کشور دور از انتظار نیست و طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به وضعیت جوی در روز پنجشنبه اظهار کرد: روز پنج شنبه غالب مناطق کشور جو پایداری حاکم می‌شود اما مجدداً از عصر جمعه فعالیت سامانه بارشی دیگری از مناطق غربی کشور آغاز می‌شود.

وی درباره شرایط کاهش دما در برخی نقاط کشور نیز گفت: تا آخر وقت روز سه‌شنبه در نیمه غربی کشور، نواحی مرکزی، استانهای حاشیه دریای خزر و شمال شرق دمای هوا ۴ تا ۸ درجه و سپس روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز چهارشنبه اغلب نقاط کشور به جز مناطقی از شرق کشور دما نسبت به روز سه‌شنبه به‌طور قابل ملاحظه افزایش می‌یابد.

وظیفه، زاهدان با سه درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و اظهار کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۱ درجه بالای صفر رسید.

وی تصریح کرد: آسمان استان تهران نیز طی ۲۴ ساعت آتی با بارش پراکنده باران و باد شدید موقتی مواجه می‌شود که در حقیقت تغییرات چندانی ایجاد نمی‌شود.