انتخابات شورای دانش‌آموزی نوعی تمرین دموکراسی است/ انتخابات شوراهای دانش‌آموزی نماد پویایی و نشاط در مدرسه است سیکاپل تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود/ مهم‌ترین وظیفه ما در شورای ترافیک فرهنگ‌سازی است یزدانی مدال برنز جهانی را به گردن آویخت تأمین ۵۰ درصد آب کشاورزی جویبار با لایروبی آب‌بندان‌ها/ لایروبی ۶ قطعه آبندان در جویبار با اعتبار ۶ میلیارد تومان آب‌بندان‌ها منبع اصلی تأمین آب کشاورزی در جویبار هستند/جویبار در اولویت لایروبی آب‌بندان‌ها در استان است مدال برنز کاراته‌کار جویبار در المپیک جوانان سردمداران FATF از حامیان اصلی مالی و سیاسی تروریست‌ها هستند خط قرمز من پایبندی به قانون است/ نگاه من در کار پرهیز از هرگونه تنش و حاشیه است/ ازتمام ظرفیت‌ها برای توسعه جویبار کمک خواهم گرفت جذب ۷۱ درصدی اعتبار اشتغال روستایی در جویبار/ وضعیت جذب اعتبار در جویبار رضایت‌بخش نیست احداث اولین پارک جنگلی در جویبار با بهترین کیفیت

به گزارش جویباران، «جمال خاشقجی» نویسنده، چهره رسانه ای و تحلیلگر عربستانی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تصمیم دارد خاندان آل سعود را کوچکتر کند.

وی تأکید کرد که محمد بن سلمان در حال بازنگری در بدنه خاندان آل سعود است و این مسأله برای عربستان مفید خواهد بود. خاشقجی همچنین گفته که پادشاهی محمد بن سلمان قطعی است و او به زودی تصمیمات شجاعانه ای در خصوص کوچکتر کردن خاندان آل سعود اتخاذ خواهد کرد.

به گفته او وجود ۱۰ هزار شاهزاده سعودی که هر کدام از آنها مانند یک پادشاه کوچک رفتار می کند به سود اقتصاد عربستان نیست و فساد را در این کشور رواج خواهد داد. این تحلیلگر سعودی ضمن حمایت از اقدامات محمد بن سلمان برای مقابله با فساد در این کشور گفت که باید از ولیعهد عربستان در این زمینه حمایت شود و رسانه ها باید نقش خود را در این زمینه بازی کنند.

در حالی که رویکرد محمد بن سلمان در مقابله با فساد به گفته اکثر تحلیلگران منطقه ای و غربی مقابله با فساد نیست و او با اهداف سیاسی به دنبال تثبیت نفوذ خود و کنار گذاشتن رقبایش است، خاشقجی گفته که به اعتقاد او طرح محمد بن سلمان برای مقابله با فساد اهداف سیاسی ندارد. وی افزود: اطلاعات دقیقی از آنچه در هتل ریتز کارلتون رخ می دهد در دست نیست و نمی توان اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تأیید کرد.

وی با تأکید بر اینکه آنچه در رسانه ها در خصوص طرح محمد بن سلمان منتشر شده شایعه ای بیش نیست و آینده عربستان در سایه اقدامات محمد بن سلمان به خطر نیفتاده است گفت: اوضاع در عربستان با ثبات است و حمایت مردمی در خصوص اصلاحات در این کشور وجود دارد.

این تحلیلگر خارج نشین سعودی به اعتراضات مردمی در این کشور نسبت به افزایش قیمت کالا و سوخت نیز واکنش نشان داد و گفت که خشم مردم مسأله ای طبیعی است و توجیه کردن این ماجرا به صورت غیرمنطقی از سوی برخی مسئولان ممکن است دامنه اعتراضات را گسترده تر کند.

وی در خصوص بحران کشورهای عربی با قطر هم اظهار نظر کرد و گفت: پایان این بحران به فشار آمریکا یا تغییر موضع عربستان در خصوص بهار عربی یا اسلام سیاسی ارتباط نزدیکی دارد.