به گزارش جویباران، وزارت کشور فرانسه می‌گوید بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو در شب سال جدید میلادی در این کشور از سوی معترضان به آتش کشیده شده و نیروهای امنیتی نیز ۵۱۰ نفر از این افراد را دستگیر کرده‌اند. اوضاع در شهرهای بزرگ آلمان هم «بحرانی» گزارش شده است.
چند روزی است که در ایران عده‌ای با سوءاستفاده از اعتراضات آرام و به حق مردمی در مورد مطالبات اقتصادی با حمله به اماکن عمومی، مردم و نیروهای انتظامی آسایش عمومی را سلب کرده و در حال موج سواری‌اند. رهبران آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور اروپایی از جمله فرانسه نیز در حالی که تا دیروز مردم ایران را تروریست می‌خواندند و شدیدترین تحریم‌ها را علیه این ملت مظلوم و سربلند تحمیل کرده بودند از اغتشاشات این عده حمایت کرده‌اند اما دیروز خبر رسید همزمان با اغتشاشات ایران عده‌ای نیز در فرانسه و آلمان دست به آشوب زده و صدها خودرو را به آتش کشیده‌اند و در یک مورد نیز ۲ پلیس در حمله‌ای زخمی شده‌اند. اما برخورد رئیس‌جمهور فرانسه در حالی که دولت وی از حمله‌کنندگان به پلیس و مردم در ایران حمایت می‌کند در این مورد کاملا متفاوت بود. ماکرون که جنایات آشوبگران و قاتلان مردم در ایران را «اعتراض مدنی» جا زده بود بلافاصله بعد از آغاز شورش‌های اجتماعی در کشورش در توئیتی خواستار ‌اشد مجازات برای حمله‌کنندگان به پلیس شد! به دنبال این حادثه ماکرون دستور بازداشت فوری و مجازات مجرمین را داد و ژرار کلمب وزیر کشور فرانسه نیز اعلام کرد به زودی مهاجمان به سزای اعمالشان خواهند رسید چرا که «حمله به نیروهای پلیس حمله به جمهوری فرانسه است.»
از سوی دیگر وزارت کشور فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «در اغتشاشات و هرج‌ومرج گسترده در شب سال جدید میلادی بیش از هزار دستگاه خودرو در فرانسه در شعله‌های آتش سوخت و صدها نفر نیز دستگیر شدند.» این گزارش می‌افزاید: «همان‌طور که هر سال اتفاق می‌افتد امسال نیز شاهد اغتشاشات و ناآرامی‌هایی بودیم، ۱۰۳۱ دستگاه خودرو در آتش سوخته است، این آمارها کمتر از سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی است که به ترتیب ۱۱۹۳ و ۱۰۶۷ دستگاه خودرو در آتش سوخت ولی نسبت به آمارهای سال گذشته که ۹۳۲ دستگاه سوخته شد، بیشتر بوده است.»
در بیانیه وزارت کشور فرانسه همچنین می‌خوانیم: «بیش از ۵۱۰ نفر در شب سال جدید میلادی دستگیر شده‌اند. این رقم بیشتر از ۴۵۴ نفری است که در سال ۲۰۱۶ میلادی بازداشت شدند. حدود ۱۴۰ هزار مامور امنیتی و پلیس همزمان با برگزاری جشن‌های سال جدید میلادی در سراسر کشور مستقر شده‌اند.»
آلمان
در بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان نیز براساس گزارش نشریه «فوکوس»، نیروهای امنیتی در شب سال نوی میلادی هدف حملاتی قرار گرفتند. در شهر برلین پلیس بیش از ۱۷۰۰ بار به دلیل رفتار نادرست با آتش بازی‌ها، دعواها و آسیب‌های ملکی نقل مکان کرده و وارد عملیات شده است. تعداد زیادی حمله به نیروهای امنیتی گزارش شده است. اداره آتش‌نشانی تا صبح دوشنبه حدود ۸ حمله به نیروهای خدمات اضطراری و ۵۷ حمله  به وسایل نقلیه عملیاتی با صدمات قابل توجه را گزارش داد. چندین نیروی آتش‌نشان در شهر برلین هم هدف حمله قرار گرفته  و مجروح شدند. پلیس نیز چندین مورد حمله در شب سال نوی میلادی را گزارش داد. بسیاری از نیروهای پلیس با بطری و وسایل دست‌ساز هدف حمله قرار گرفتند.
در شهر لایپزیگ آلمان نیز در شب سال نوی میلادی ده‌ها آشوبگر، پلیس را هدف حمله قرار دادند. پلیس نیز علیه معترضان از ماشین آب‌پاش استفاده کرد. شورشیان سطل‌های زباله را به آتش کشیدند. در شب سال نوی میلادی در شهر دورتموند آلمان نیز در جریان تلاش برای پایان دادن به یک تجمع اعتراضی نیروهای پلیس تهدید به شلیک گلوله شدند. ۳ نفر در جریان این آشوب‌ها دستگیر شده‌اند.در شهر برمن آلمان هم پلیس به دلیل حدود ۵۰ نزاع  دعوایی که رخ داد وارد عملیات شد. در جریان این درگیری‌ها برخی نیروهای پلیس هدف حمله قرار گرفتند.
تجاوز شورشیان به زنان در برلین!
در مقابل ایستگاه قطار در این شهر، شورشیان نیروهای امنیتی را با مواد آتش زا هدف حمله قرار دادند. به گفته یک سخنگوی پلیس، یک نیروی امنیتی آلمان در جریان این درگیری‌ها مجروح شده است. در شهر ‌اشتوتگارت آلمان هم چندین نیروی امنیتی و آتش‌نشان بر اثر حملات آشوبگران زخمی شدند. سال گذشته دولت آلمان قانونی تصویب کرده بود که براساس آن حملات روزانه به نیروهای امنیتی پلیس و نیروهای نجات در آینده مجازات سخت‌تری داشته باشد. بر این اساس این‌گونه حملات حدود ۳ ماه تا ۵ سال زندان را به دنبال خواهد داشت. بر اساس اطلاعات پلیس در جشن‌های شب سال نوی میلادی در دروازه براندنبورگ برلین نیز چندین مورد آزار و اذیت و حملات جنسی علیه زنان گزارش شده است. هفت نفر هم در این ارتباط بازداشت شدند. پلیس آلمان در شهر هامبورگ نیز با کنترل‌ها و نظارت‌های شدید و حضور پر رنگ در عملیات بود.اتحادیه پلیس آلمان و سیاستمداران آلمانی حملات به نیروهای امنیتی و آتش‌نشان‌ها در شب سال نوی میلادی را شدیدا محکوم کردند.