به گزارش جویباران، یک مؤسسه بین المللی توریستی، در رتبه بندی اخیر خود تاجیکستان را در فهرست بهترین کشورها برای توریست‌های ماجراجو قرار داد.

یک موسسه بین المللی توریستی بریتانیایی تحت عنوان «بریتیش بکپکر سائوسیتی» در رتبه بندی اخیر خود تاجیکستان را در فهرست ۲۰ کشور بهترین برای گردشگران ماجراجو وارد کرد.

بر اساس رتبه بندی این موسسه گردشگری «دوشنبه» در این لیست در موقعیت هفتم و در کنار لبنان و چین قرار گرفته است.

پاکستان، روسیه، هند، ترکیه و قرقیزستان از جمله ۵ کشوری می باشند که در موقعیت های نخست این فهرست و ازبکستان در رتبه نوزدهم قرار گرفته اند.

سپس کشورهای گرجستان، اوگاندا، بوسنی و هرزگوین، اردن، عراق، جمهوری دموکراتیک کنگو، الجزایر، مونته نگرو، مصر، رواندا و کوزوو به ترتیب در این فهرست قرار گرفته اند.

«British Backpacker Society» یک موسسه توریستی بریتانیایی متمرکز به آموزش و مطالعه کشورهای به طور کافی شناخته نشده می باشد.

چندی پیش «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با هدف توسعه توریسم، احیا و حمایت از صنایع دستی تاجیک‌ها سال ۲۰۱۸ میلادی را به عنوان «سال گردشگری و صنایع دستی» در این کشور نام‌گذاری کرد.

«دوشنبه» همچنین با هدف توسعه گردشگری رژیم دریافت روادید این کشور برای شهروندان بیش از ۸۰ کشور مختلف جهان را تسهیل کرده است.