به گزارش جویباران،  رئیس دادگستری بروجرد گفت: در جریان حوادث اخیر در شهرستان بروجرد یک تبعه اروپایی دستگیر شد.

جت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در اجتماع عظیم راهپیمایی کنندگان ۱۳ دی در میدان تختی این شهر در سخنانی مهم ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در این روز اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است، این نظام از اقتدار بالایی در سطح منطقه و جهان برخوردار است و نقش تعین کننده ملت ایران در سطح منطقه بر کسی پوشیده نیست و ملت ایران باقدرت و اقتدار توانسته است طرح‌های استکبار جهانی در منطقه را خنثی کند و از پیاده کردن طرح‌های آمریکا در منطقه جلوگیری کند.

 

وی افزود: شکست داعش و گروه‌های تکفیری تروریستی در منطقه شکست سنگین آمریکا، اسرائیل و همه قدرت‌های شیطانی دنیا است. آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود پس از شکست داعش درصدد برآمدند تا به هر نحو ممکن ایران اسلامی را دچار ناامنی‌های داخلی کنند و آرامش ملت را بگیرند و با ایجاد ناامنی از ملت ایران انتقام بگیرند.

فتنه جدید ایادی استکبار و آغاز اغتشاشات داخلی ایران

امام‌جمعه بروجرد ادامه داد: پس‌ازاینکه تجمعات اعتراضی جمعی از مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری دامنه نسبتاً گسترده‌ای پیدا کرد عوامل و عناصر ضدانقلاب فتنه جدید را کلید زدند و بانفوذ در این اجتماعات شروع به سردادن شعار ساختارشکنانه و تخریب اموال عمومی و خصوصی کردند و علیه ارزش‌های دینی و انقلابی شعار دادند و به پرچم پرافتخار کشورمان اهانت کردند و مساجد، مصلی‌ها، حسینیه‌ها، حوزه‌های علمیه، اماکن دولتی و خصوصی را تخریب کردند و به آتش کشیدند و برخی از شهرها را به آشوب کشاندند و آشکارا آمریکا، اسرائیل، انگلیس و همه قدرت‌های زورگوی دنیا از این اغتشاشگران و آشوبگران آدمکش دفاع کردند.

حمایت صریح سران مستکبر جهان از آشوب‌های اخیر

ترابی تصریح کرد: پس‌ازاینکه مردم بیدار و با بصیرت متوجه شدند این خط، خط دشمن است و دشمن می‌خواهد به بهانه گرانی و تورم و رکود از مطالبات مردم سوءاستفاده کنند، صف خود را از فتنه گران و آشوبگران جدا کردند، وقتی‌که دیدند ترامپی که دو ماه پیش از تریبون سازمان ملل ملت ایران را تروریسم نامید و اجازه ورود ایرانیان را به داخل خاک آمریکا به بهانه تروریست بودن ملت ایران را نداد و بعدازاینکه دیدند نتانیاهوی کودک کش حال دلسوز ملت ایران شده و منافقینی که دستشان به خون ۱۷ هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران آغشته است حالا صدای ملت شده‌اند و برای ملت ایران دلسوزی می‌کنند، راه خودشان را از فتنه گران و آشوبگران جدا کردند تا نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی بتوانند با عناصر ضدانقلاب برخورد کنند.

عدم توجه دولتمردان به اقتصادی مقاومتی

امام‌جمعه بروجرد خطاب به شهروندان این شهر یادآور شد: این یک واقعیت است که مردم ما مشکلات اقتصادی و معیشتی دارند، اینکه گرانی و تورم و رکود برای مردم ما ایجاد مشکل کرده یک واقعیت انکارناپذیر است و اینکه مردم ما با بحران بیکاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند واقعیت دارد و اگر مسئولان و دولتمردان به تأکیدات رهبری معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی توجه می‌کردند امروز مردم ما با این مشکلات مواجه نبودند.

وی افزود: سال‌های سال است رهبر انقلاب اصرار دارند به‌جای اینکه نگاهتان به دست دشمن باشد بر توان داخلی متمرکز شوید و راه‌حل مشکلات کشور اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است اما مسئولان و دولتمردان فقط شعار دادند و در سخنرانی اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و در مقام عمل به تذکرات و مطالبات رهبری توجه نشد تا امروز مردم ما کارد به استخوانشان رسیده و مسئولان در قوای مختلف باید برای حل مشکلات مردم اقدام جهادی کرده و چشم خود را باز کنند واقعیات جامعه را ببینند، این ملتی که ۴۰ سال است پای انقلاب و اسلام و ولایت مانده مشکل‌دارند و باید تلاششان را برای تأمین نیازهای مردم بیشتر کنند.

برخورد قاطع دستگاه قضایی با فتنه گران

ترابی تصریح کرد: حال که صف مردم معترض از معاندین و عناصر ضدانقلاب جداشده و عده‌ای مزدور دشمن با سوءاستفاده از تجمعات اعتراضی مردم شعار ساختارشکن می‌دهند و حرکت براندازانه را دنبال می‌کند و اموال خصوصی و عمومی را تخریب می‌کنند مطالبه مردم این است که دستگاه قضایی، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی با قاطعیت و صلابت با فتنه گران و آشوبگران برخورد کنند.

وی تنها راه‌حل مشکلات کشور را اتحاد و دوری از تفرقه و اختلاف دانست و افزود: در سایه اتحاد همه مردم و جریانات سیاسی حول محور ولایت و منافع ملی است که می‌توان بر مشکلات فائق آمد و نباید از دشمن و دشمنی‌اش غافل شد، دشمن مترصد است تا از یک سوراخ رخنه کند.

نمره ۲۰ مردم بروجرد در دفاع از ولایت

امام‌جمعه بروجرد با تقدیر از حضور پرشور و نشاط ملت شهیدپرور و انقلابی و فداکار بروجرد در این روز عنوان کرد: مردم بروجرد خوب از عهده امتحان بصیرت و وفاداری به‌نظام و ولایت برآمده و در این راه نمره ۲۰ گرفتند و سرافراز شدند و اجازه جولان به عناصر دشمن ندادند.

وی حضور پرشور امروز مردم بروجرد هم‌زمان با بسیاری از شهرهای کشور را حاوی پیام‌هایی دانست و گفت: این ملت همچنان حمایت خود را از نظام اسلامی و رکن رکین نظام، مایه عزت و افتخار ایران و ایرانی، ولایت مطلقه فقیه ابراز و به دشمنان اعلام کردند که تا پای جان به‌پای ارزش‌های انقلاب خواهند ماند و با حضور گسترده خود به دشمنان پیام دادند که کور خوانده‌اید این مردم انقلاب خود را به‌راحتی به دست نیاوردند که به‌راحتی از دست دهند و ۳۰۰ هزار شهید خون پاکشان پای درخت انقلاب ریخته و این مردم همه مشکلات را ۴۰ سال است به خاطر نظام و ولایت و اسلام و عزت و استقلالشان تحمل کرده‌اند حالا چند تفاله دشمن بیاید جولان دهند و آن‌ها ذوق‌زده شوند که در ایران خبری است.

دستگیری یک تبعه اروپایی در اغتشاشات اخیر بروجرد

ترابی اظهار داشت: کسانی که در هفته اخیر در برخی شهرها آشوب و آدم کشی کرده و اموال عمومی و مردم را تخریب کردند مزدور دشمن بودند، عوامل اصلی آشوب‌های اخیر استان لرستان از خارج استان آمده بود، استان لرستان استان ولایتمدار با مردمی انقلابی است. در شهرستان بروجرد نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی یک تبعه اروپایی در اغتشاشات دستگیر کردند که چند روز قبل وارد ایران شده بود و در اغتشاشات حضور داشت و هدایت می‌کرد و در شهرهای دیگر استان عده‌ای از بیرون استان آمدند و آدم کشی راه انداختند.

وی افزود: در این میان عده‌ای سلطنت‌طلب دستگیر شده‌اند که مشکلات معیشتی نداشته‌اند و معلوم شده از خانواده‌های مرفه‌اند و در منازل خود عکس رضاشاه و نوه وی را نگهداری می‌کردند و در شهرهای دیگر رد پای تکفیری‌ها و سرویس‌های جاسوسی مشاهده‌شده است.

حمید رضا بوالحسنی رئیس دادگستری بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تائید سخنان امام جمعه شهرستان بروجرد اظهار داشت: در جریان حوادث اخیر در شهرستان بروجرد یک تبعه اروپایی دستگیر شد.

وی افزود: این فرد که نقش لیدر و هددایت کردن اغتشاش‌گران را بعهده داشت توسط سازمان‌های جاسوسی در اروپا آموزش دیده بود و به شهرستان بروجرد آمده تا آشوب‌ها صحنه گردانی کند.