سه شنبه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 70657
۱۶ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۹:۰۰
0 views

به گزارش جویباران، رنگ لباس اهمیت زیادی دارد، به‌خصوص در مورد لباس‌های گران و پر مصرفی چون كت، پالتو، بارانی و … اینگونه لباس‌ها را همیشه از میان رنگ‌های كلاسیك خنثی مثل بژ، خاكستری، سفید و سیاه انتخاب كنید. این رنگ‌ها همیشه پوشیده می‌شوند. رنگ سفید برای همه فصل‌ها مناسب است. درست است كه بیشتر به عنوان رنگی تابستانی پذیرفته شده است، اما در زمستان نیز جذابیت خاصی دارد، به خصوص اگر با رنگ‌های گرم پوشیده شود. در ادامه این مطلب را به نقل از زندگی آنلاین بخوانید.

۵ نکته مهم درباره ست کردن رنگ لباس در زمستان

رنگ‌های مناسب

رنگ لباس باید با رنگ پوست و مو متناسب باشد. البته سلیقه شخصی نیز مطرح است، اما معمولاً هر كس رنگی را می‌پسندد كه به او بیشتر می‌آید. تجربه نشان می‌دهد كه برای مو سرخ‌ها با صورت‌های كك و مكی رنگ‌های بژ و سبز كه با های‌لایت‌های طلائی طبیعی آنها هماهنگی دارد متناسب‌تر است.

برای پوست‌های گندمگون و زیتونی با موهای قهوه‌ای تیره، رنگ‌های قرمز تیره و آلبالوئی جالب است. مو بلوندهائی كه پوست خیلی روشنی دارند از رنگ‌های بژ و آبی می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند. كسانی كه موهای قهوه‌ای روشن یا خاكستری دارند از رنگ‌های آبی می‌توانند استفاده كنند و اگر پوست رنگ پریده‌ای دارند مخلوط سفید و آبی برایشان رنگ مناسبی می‌سازد.

رنگ سیاه

وقتی لباس سیاه می‌پوشید توجه داشته باشید كه رنگ سیاه روی چهره اثر می‌گذارد. این رنگ اندام را باریكتر نشان می‌دهد. پس اگر لاغر هستید، از این رنگ چشم بپوشید.

رنگ‌های سازگار

جور كردن رنگ لباس، با كفش و كیف و … نیاز به دقت دارد. مثلاً رنگ آبی نیلی بسیار زیبا و شیك است، اما جور كردن كفش و كیف با آن، چندان آسان نیست. اگر پوشاك خود را در یك ته رنگ انتخاب كنید (یعنی تیره و روشن یك رنگ خاص) كار آسان‌تر می‌شود. مثلاً یك كت بژ با بلوز كرم یا شیری و شلوار یا دامن بژ تیره با كفش بژ یا كرم تیره هماهنگی دارد.

جور كردن لباس به این شكل، ساده‌تر از جور كردن چند رنگ مختلف است. البته جوان‌ترها لباس‌های رنگارنگ شاد را ترجیح می‌دهند، اما آنها نیز باید سازگاری رنگ‌ها را در نظر بگیرند.

رنگ سفید

سفید رنگی است كه معمولاً به همه‌كس می‌آید، به شرط اینكه خالص باشد. اگر رنگ دیگری (هر قدر كم) به آن اضافه شده باشد، تأثیرش به كلی از بین می‌رود مثلاً سفید مایل به نباتی یا شیری و یا عاجی هر كدام با رنگ پوستی متناسب است، در حالی كه سفید خالص با همه‌ نوع پوست هماهنگی دارد.

از جور كردن رنگ‌ها و طرح‌ها نترسید!

نقش‌ها را در كنار هم بگذارید و با هم جور كنید. طراحان باهوش و موفق از این راه معروف شده‌اند. مثلاً یك كت توئید جناغی را با بلوز پشمی نقش‌دار و دامن پشمی ساده و مناسب می‌توانید بپوشید.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار