به گزارش جویباران، پاییز باشد، یا زمستان، بهار یا تابستان، فرقی ندارد، از این ایده‌های ناب در هر فصلی از سال می‌توان استفاده کرد!به نقل از فوت و فن با این خلاقیت‌های خاص، می‌خواهید ۲۴ ساعت شبانه روز را در حیاط یا بالکن‌تان بگذرانید!

۹ ایده دلپذیرتر کردن حیاط و بالکن

 

۱- بالکن را کلاسیک کنید

اگر فضای کافی برای گذاشتن چند اسباب و اثاثیه در بالکن دارید از این ایده غافل نشوید! تنها چیزی که برای دلپذیر کردن بالکن‌تان نیاز دارید، دو صندلی، یک گلیم و عناصر طبیعی است. عناصر طبیعی یعنی یک میز چوبی، چند گلدان گیاه، تعدادی سنگ و …. دیزاین این وسایل با خودتان!

۲- آتشدان رومیزی

این ایده جان می‌دهد برای فصلی که داریم می‌گذرانیم! با درست کردن این شومینه رومیزی، می‌توانید وقت بیشتری را در حیاط یا بالکن‌تان سپری کنید، چون علاوه بر زیبایی، هوا را هم گرم می‌کند. برای درست کردن این آتشدان به مقداری سیمان، ماده آتش زنه، سنگ ریزه و مقداری خورده ریز دیگر نیازدارید. ساخت آن ابدا سخت نیست و خودتان این را خواهید دید. روش ساخت این شومینه رومیزی در پست‌های قبلی همین بخش (بخش خلاقیت) آمده، پس به راحتی از طریق دستور العمل، آن را بسازید.

۳- نیمکت درختی

بعید می‌دانم قبلا نمونه این نیمکت خلاقانه را جایی دیده باشید! با نشستن روی این نیمکن آرامش بخش، از سایه درختان و همنشینی‌شان هم استفاده خواهید کرد. برای درست کردن آن به چند آیتم ساده نیاز دارید: یک تخته چوب درست شده از تعدادی الوار، دو گلدان سنگی، دو درختچه و تعدادی کوسن. درختچه‌ها را در گلدان سنگی بکارید. تنه درختان را از لای تخته چوب رد کنید و تخته را روی گلدان قرار دهید. کوسن را هم روی تخته بگذارید. نیمکت‌تان آماده است!

۴- دیوار را نقاشی کنید

بالکن شما هم دیواری بتنی و بد ریخت دارد؟ چرا با رنگ‌های شاد رنگش نکنید؟ دیوار را با رنگ‌های زنده و براق زیبا کنید. می‌توانید طرحی هم برای آن در نظر بگیرید و آن را جذاب‌تر کنید. برای ساده‌تر شدن کار، از اسپری رنگ هم می‌توانید کمک بگیرید.

۵- ننو یا تخت درختی

این ایده برای اجرا در حیاط بهتر است. اگر درخت‌هایی چند ساله با تنه ستبر در حیاط‌تان دارید، می‌توانید یک ننوی درختی درست کنید. البته باید ببینید فاصله درخت‌ها از هم به اندازه کافی باشد و درخت‌ها هم تحمل وزن شما را داشته باشند!

۶- آشپزخانه کوچک در حیاط

یک قسمت از حیاط‌تان (یا اگر بالکنی بزرگ دارید، بالکن‌تان) را به آشپزخانه‌ای کوچک بدل کنید! لازم نیست اجاق گازی در این قسمت قرار دهید یا یخچال مخصوصی برایش بخرید، همین که یک میز و کابینت برایش تهیه کنید کافی است. یک کابینت کوچک را در گوشه‌ای از حیاط روی دیوار نصب کنید، میزی هم زیر آن قرار دهید و تعدادی از ظرف‌های بی استفاده آشپزخانه را هم درون این کابینت بگذارید.

به این ترتیب آشپزخانه کوچک و بانمکی هم در حیاط دارید که برای پذیرایی از دوستانی که به شما سر می‌زنند آماده است!

۷- نیمکت ساده‌

می‌توانید خلاقیت زیادی در درست کردن نیمکت برای حیاط یا بالکن‌تان به خرج دهید، اما یکی از زیبا‌ترین اصول، ساده بودن نیمکت است. یک نیمکت ساده به رنگ قهوه‌ای که با یک کوسن یا یک گلیم تزئین شده، جذابیتی غیر قابل تصور به فضا می‌دهد! رنگ قهوه‌ای نیمکت، هارمونی فوق العاده‌ای هم با گیاهان‌تان خواهد داشت، امتحان کنید!

۸- چتر

این خلاقیت بیشتر برای حیاط مناسب است. یک چتر زیبای راه راه یا به رنگ شاد، علاوه بر نجات دادن شما از تابش مستقیم آفتاب یا بارش باران، فضا را هم دگرگون می‌کند. این چتر را در کنار میز و صندلی‌تان قرار دهید و ببینید چه طور فضا را صمیمی می‌کند. برای افزایش جذابیت کار، می‌توانید یک ریسه لامپ ال‌ای دی هم در زیر چتر قرار دهید تا محیط را رمانتیک کنید.

۹- کف را کاشی کنید

این هم یکی از ایده‌هایی است که فضا را به کلی تغییر می‌دهد و در حیاط و بالکن قابل اجرا است. هر طرح و رنگی از کاشی را که می‌خواهید تهیه کنید و خودتان آن را با چسب مخصوص کاشی به کف بچسبانید. بهتر است کاشی‌هایی که تهیه می‌کنید با رنگ اثاثیه حیاط یا بالکن‌تان همخوانی داشته باشند.