به گزارش جویباران، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به حمایت دولت «باراک اوباما» از اغتشاشگران در زمان فتنه ۸۸ اذعان کرد.

بایدن در گفت‌وگو با شبکه «پی‌بی‌اس» با ادعای اینکه اعتراضات و آشوب‌های اخیر در ایران با اغتشاشات سال ۸۸ متفاوت است، گفت: اما «دونالد ترامپ» برای ایرانی‌های معترض چه‌کار کرد؟ او ممنوعیتی بر آنها وضع کرد که نتوانند به آمریکا بیایند.

وی در پاسخ به سوال مجری درباره اینکه مقامات فعلی آمریکا می‌گویند دولت اوباما-بایدن از اغتشاشات ۸۸ حمایت نکردند، تاکید کرد: «البته که ما از معترضان جنبش سبز (فتنه ۸۸) حمایت کردیم.»

بایدن درباره تفاوت اغتشاشات اخیر با فتنه ۸۸ مدعی شد این افراد به مسائل مختلفی از جمله اظهارات روحانی، فعالیت‌های سپاه و حتی برخی تقلب‌ها در انتخابات معترض بودند.

این مقام پیشین آمریکایی در ادامه با ادعای اینکه دولت ایران «فاسد و خطرناک» است، افزود: با پایان توافق هسته‌ای آنها قادر خواهند بود سلاح هسته‌ای تولید کنند.

پیشتر مقامات مختلف دولت فعلی آمریکا شامل کاخ سفید، وزارت خارجه، مشاوران و مقامات رژیم صهیونیستی با دخالت در امور داخلی ایران، از آشوب‌طلبان در خیابان‌های ایران حمایت کردند و آنان را «آزادی‌خواه» نامیدند.