پنج شنبه
۲ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر : 70749
۱۵ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۳:۰۵
0 views

به گزارش جویباران، حسین صفری معاون اجرایی سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه» با اشاره به گستردگی بخش نمایشگاهی جایزه فیروزه در سومین تجربه برگزاری، گفت: بخش نمایشگاهی همیشه در کنار جایزه فیروزه برگزار می‌شد، اما امسال به شکل وسیع‌تری گسترش پیدا کرده است که علاوه بر نمایش، بخشی نیز به فروش محصولات اختصاص دارد.

وی ادامه داد: امسال در تعامل اداره کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، قرار شد کار در دو بخش اجرایی شود و نخستین بخش به نمایش تولیدات و توانمندی‌های داخلی که در حوزه اسباب بازی، کتاب اسباب بازی و نوشت افزار و هدایای فرهنگی اختصاص دارد.

صفری با اشاره به بخش دیگر این نمایشگاه عنوان کرد: در بخش فروش نیز جمعی از فعالان حوزه اسباب بازی، کتاب اسباب بازی و نوشت افزار جدیدترین و باکیفیت‌ترین محصولات خود را ارائه کرده‌اند.

 معاون اجرایی سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه» یادآور شد: ویژگی اصلی نمایشگاه در این است که مجموع این چهار کالا و بخش پژوهش در یک سالن به نمایش در آمده است که می تواند برای مدیران و مسئولان فرهنگی کشور مفید باشد.

صفری با بیان اینکه در سال آینده فعالیت‌های این حوزه توسعه پیدا خواهد کرد، گفت: در حال بررسی کالاهای دیگری مثل صنایع دستی و تولیدات محلی اقوام هستیم که با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که در این زمینه وجود دارد احتمال دارد سال آینده این دو موضوع به بخش جایزه جشنواره افزوده شوند.

وی خانواده ها و کودکان را جمع دیگر جامعه هدف نمایشگاه معرفی کرد و یادآور شد: در حوزه اسباب بازی ما با مشکل استاندارد روبرو هستیم در حالی که خیلی از کالاهای فرهنگی از استاندارد برخوردار نیستند که خوشبختانه امسال با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان استاندارد در این زمینه به دنبال تحقق استانداردسازی هستیم.

وی با اشاره به نمایش کالاهای فرهنگی غیرمتجانس در بخش نمایشگاهی جایزه فیروزه، نیز گفت: در این بخش تعدادی از کالاهای خارجی که با برندهای ایرانی رقابت می کنند به نماش درآمده است تا تولیدکنندگان برای بازدید به سمت آن بروند، زیرا تاکنون فقط توانسته‌ایم 10 درصد بازار نوشت افزار را در اختیار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: این بخش می تواند برای مدیران و تولیدکنندگان ایرانی جذاب باشد تا با حضور در آن شاهد این موضوع باشند که وقتی کارشان را شروع می کنند اجزای کامل شامل کیک تولد تا کاغذ دیواری و موکت برای کودکان را تولید می کنند و متاسفانه این کار توسط تولید داخلی انجام می شود.

سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه» از 13 تا 17 دی ماه هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 شب در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا است.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار