یکشنبه
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 70779
۱۵ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۷:۰۵
0 views

به گزارش جویباران، احد وظیفه، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی امروز جمعه پانزدهم دی ماه وارد کشور شده و در حال حاضر بخشهایی از نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: به‌تدریج این سامانه بارشی در ساعتهای آتی دامنه‌های زاگرس مرکزی را در برمی‌گیرد؛ فعالیت این سامانه بارشی روز شنبه بخشهایی از استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه پیامد این سامانه بارشی افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و کاهش دماست، گفت: از شنبه نفوذ توده هوای سرد موجب کاهش دما در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز و در یکشنبه در نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور می‌شود.

به گفته وظیفه، روند کاهش نسبی دما که در نقاط ذکر شده ایجاد می‌شود تا سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: طی روز یکشنبه عمده فعالیت این سامانه در سواحل شمالی، شمال شرق، نواحی مرکزی و بخشهایی از جنوب کشور برقرار است که در استانهای جنوبی پدیده رعد و برق نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: دوشنبه این سامانه در پاره‌ای از مناطق نیمه شرقی فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

وظیفه افزود: دریای خزر نیز در روزهای شنبه و یکشنبه و خلیج فارس در روز یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی، کرمان با 9 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 24 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 11 درجه بالای صفر می‌رسد.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار