سه شنبه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 70787
۱۵ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۷:۴۰
0 views

به گزارش جویباران،  به نقل از پایگاه خبری سی ان بی سی، به عقیده تحلیلگران، اعتراضات در ایران هیچ تهدید فوری‌ای متوجه صادرات نفت این کشور نمی‌کند، اما این اعتراضات می‌تواند بهانه لازم را به دولت ترامپ برای تشدید تحریم‌های نفتی و ایجاد اختلال در عرضه نفت ایران به دست دهد.

کلیف کوپچان، رئیس موسسه مشورتی اوراسیا گروپ در این باره گفت: «ریسک (اعتراضات بر صنعت نفت ایران) بسیار کوچک است. در حال حاضر حتی یک تهدید جزئی هم متوجه تولید نفت ایران نیست. به اعتقاد من در حال حاضر صادرات روزانه ۲.۳ میلیون بشکه نفت ایران تضمین شده است.».

اما در عین حال، هلیما کرافت، رئیس بخش استراتژی کالایی موسسه کپیتال مارکتس در این باره گفت، تهدید دیگری در کوتاه مدت متوجه عرضه نفت ایران است.

به عقیده این تحلیلگر نفتی، اعتراضات ممکن است ترامپ را جسورتر کند تا از تمدید تعلیق تحریم‌های اقتصادی و انرژی ایران به موجب برجام خودداری نماید. ترامپ طی هفته‌های آینده گزینه‌های مختلفی را در زمینه گسترش تحریم‌ها و یا تایید پایبندی ایران به برجام بررسی خواهد کرد.

بسته به نوع واکنش تهران به اعتراضات، ترامپ ممکن است تلاش کند اروپایی‌ها را وادار کند تا واردات نفت ایران را محدود کنند و سرمایه گذاری‌ها در توسعه منابع نفت و گاز ایران را به تعویق بیاندازند.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار