به گزارش جویباران،  فرصت ثبت‌نام افراد مختلف برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک ساعت ۱۵ امروز (جمعه) خاتمه یافت. مهلت نام‌نویسی از روز ۲ دی ماه آغاز شده و رباب شهریان به عنوان اولین نفر ثبت‌نام کرده بود. در این دوره ۳۰ نفر برای حضور در پست‌های مختف نام‌نویسی کردند.

اسامی کامل افرادی که برای پست‌های مختلف ثبت‌نام کرده‌اند، به شرح زیر است:

* ریاست: سیدرضا صالحی امیری، محمود خسروی‌وفا

* هیئت اجرایی: علیرضا رحیمی، مجید کیهانی، سید عبدی افتخاری، محمدعلی صبور، محمد درخشان، مهدی تاج، فضل‌الله باقرزاده، زهرا اینچه درگاهی، صادق فرجی، خسرو قمری، مسعود خلیلی، احمد ضیایی، مجید شایسته، محمد علیپور، محسن رضوانی و علی دادگر

* نایب رئیسی: محمود خسروی‌وفا، رباب شهریان، هاشم اسکندری، فضل‌الله باقرزاده، طاهره طاهریان، محمود مشحون، غلامرضا نوروزی، حسین بابویی، علی مرادی، مجید شایسته و هادی ساعی

* خزانه‌داری: کیکاووس سعیدی، مهدی علی‌نژاد، میترا نوری و هادی ساعی

* دبیرکلی: علی مرادی، محمد درخشان، صادق فرجی، مهدی علی‌نژاد و شاهرخ شهنازی

در این میان باید به نام مهدی هاشمی اشاره کرد. رئیس پیشین فدراسیون تیراندازی برای پست ریاست کمیته و همچنین عضویت در هیئت اجرایی ثبت‌نام کرد، اما نام او به طور رسمی از سوی کمیته ملی المپیک اعلام نشد. هاشمی اعلام کرده در صورتی که ثبت‌نامش پذیرفته نشود برای ابطال انتخابات تلاش خواهد کرد.

از نکات مهم عدم ثبت‌نام کیومرث هاشمی رئیس کنونی کمیته ملی المپیک است. او پیش از این گفته بود که به مصحلت نیست در انتخابات این دوره ثبت‌نام کند.

در دوره قبلی این انتخابات در سال ۱۳۹۲، تعداد ثبت‌نام کنندگان بیشتر از دوره کنونی بود؛ به‌طوری که که ۱۰ نفر برای ریاست، ۸ نفر برای پست دبیرکلی، ۱۷ نفر برای پست نایب رئیسی، ۹ نفر برای خزانه‌داری و ۲۰ نفر برای عضویت در هیئت اجرایی ثبت‌نام کرده بودند.

انتخابات کمیته ملی المپیک ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۹۶ در محل آکادمی ملی المپیک برگزار خواهد شد.