به گزارش جویباران، دیدارهای هفته هجدهم لیگ برتر طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد. در حساس‌ترین دیدار این هفته تراکتورسازی و استقلال به تساوی بدون گل رسیدند و پرسپولیس صدرنشین مقابل نفت متوقف شد.

* نتایج هفته هجدهم در یک نگاه:

فولاد یک – یک سیاه جامگان

پارس جنوبی جم ۰ – ۰ سپاهان

تراکتورسازی ۰ – ۰ استقلال

پدیده یک – ۰ صنعت نفت آبادان

ذوب آهن ۲ – یک پیکان

سپیدرود رشت یک – ۲ گسترش فولاد

سایپا ۳ – ۲ استقلال خوزستان

پرسپولیس ۰ – ۰ نفت تهران

*تیم هفته: پدیده 

پدیده بعد از هفته‌ها ناکامی و اینکه از این تیم ۶ امتیاز کسر شده بود بالاخره توانست مقابل صنعت نفت دست به کار بزرگی بزند و این تیم را شکست دهد و به عنوان تیم هفته شناخته شود و همچنین سایپا که توانست ۳ گل در خانه به استقلال خوزستان بزند می‌تواند لقب تیم هفته را به خود اختصاص دهد.

* مربی هفته: فیروز کریمی 

گسترش فولاد بعد از شکست هفته قبل مقابل ذوب آهن توانست بار دیگر عملکرد خوبی ارائه دهد و در خارج از خانه مقابل سپید رود به پیروزی برسد. فیروز کریمی سرمربی این تیم در این هفته‌ها تیمش عملکرد خوبی داشته و توانسته نتایج خوبی بگیرد. به همین خاطر کریمی لقب مربی هفته را به خود اختصاص داد.

* بازیکن هفته: محمدرضا عباس‌زاده 

محمدرضا عباس‌زاده در هفته هجدهم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. این بازیکن که توانست گل سوم تمیش را مقابل استقلال خوزستان به ثمر برساند روی گل دوم هم تاثیر داشت و با ضربه سر توپ را مقابل مهدی ترابی قرار داد تا این بازیکن گل دوم سایپا را در این بازی به ثمر برساند. با توجه به تاثیر عباس‌زاده روی دو گل سایپا این بازیکن به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شد.

* بازی هفته: سایپا- استقلال خوزستان 

در حالی که شاید قبل از برگزاری بازی‌های هفته هجدهم همه انتظار داشتند زیباترین بازی هفته دیدار تراکتورسازی و استقلال باشد این بازی چنگی به دل نزد، در مقابل بازی سایپا و استقلال خوزستان جذابیت‌های زیادی داشت و در این مسابقه ۵ گل رد و بدل شد که سهم سایپا ۳ گل و سهم استقلال خوزستان ۲ گل بود. با توجه به جذابیت بالای این مسابقه و گل‌های زیادی که رد و بدل شد این مسابقه لقب بازی هفته را به خود اختصاص داد.

* ناکام هفته: علی کریمی 

علی کریمی در اولین تجربه مربیگری خود در سپیدرود رشت  متحمل شکست شد. کریمی در یک بازی خانگی نتوانست امتیازات لازم را کسب کند و به همین خاطر به عنوان ناکام هفته قلمداد شد. عبدالله ویسی هم با توجه به متحمل شدن استقلال خوزستان به شکستی دیگر در هفته‌های اخیر می‌توانست این عنوان را کسب کند.

* گلزنان برتر لیگ برتر تا پایان هفته هجدهم

۱۱ گل: علی علیپور (پرسپولیس)

۹ گل: محمد قاضی (پدیده)

۷ گل: مرتضی تبریزی (ذوب آهن)، جلال‌الدین علی‌محمدی (سپاهان)

۶ گل: محمد عباس زاده (سایپا)، ساسان انصاری (سپاهان) و عیسی آل کثیر (نفت تهران)