به گزارش جویباران، پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ جوان که در یک نزاع خیابانی با ضربه چاقو اقدام به قتل جوانی دیگر کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت نیمه شب چهارشنبه ۱۳ دی وقوع یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی در پارک بنفشه به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد.

با حضور مأمورین در پارک بنفشه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد درگیری بین دو گروه از جوانان حاضر در پارک آغاز ، طی آن یکی از آنها به نام هوشنگ ( ۲۲ ساله ) از ناحیه سفیدران پا مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته است.

براساس این گزارش با وجود انتقال مصدوم به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی ، به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد که این جوان فوت کرد ؛ بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل اعلام و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری منجر به جنایت ، به تحقیق از شاهدان صحنه جنایت پرداختند ؛ در تحقیقات از شاهدان صحنه درگیری مشخص شد که قاتل به همراه یکی از دوستانش در حال تردد در پارک بوده که مقتول وی را به حالت تمسخر آمیزی صدا کرده و همین موضوع باعث آغاز درگیری لفظی آن دو با یکدیگر شده است .

بنا بر اظهارات شاهدان صحنه درگیری ، مقتول که احتمالا به واسطه مصرف مشروبات الکلی در شرایط روحی و رفتاری مناسبی قرار نداشته ابتدا با سلاح سرد به سمت قاتل حمله ور و با او درگیر می شود که در حین درگیری قاتل موفق به گرفتن سلاح سرد از وی شده ؛ نهایتا ضربه ای را به پای مقتول زده و بلافاصله از محل متواری شده است .

با تحقیقات بعمل آمده از صحنه جنایت ، کارآگاهان موفق به شناسایی جوانی به نام بهزاد ( ۲۲ ساله ) شدند که بنا بر اظهارات شاهدان ، به همراه مقتول در صحنه جنایت حضور داشت . محل سکونت بهزاد در همان نزدیکی محل جنایت شناسایی ، کارآگاهان روز پنجشنبه مورخه ۱۴/۱۰/۱۳۹۶ به محل سکونت وی در منطقه نارمک مراجعه و او را دستگیر کردند.

بهزاد در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت در نزاع و درگیری اعتراف اما عنوان می کند که جنایت توسط یکی از دوستانش به نام بابک ( ۲۳ ساله ) صورت گرفته که ساعتی پس از دستگیری بهزاد ، بابک نیز در زمان مراجعت به محل سکونتش دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش ، لباس های آغشته به خون مربوط به روز درگیری کشف می شود .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ‘ با توجه به اعتراف صریح متهمین به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت و همچنین اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت ، قرار قانونی برای هر دو متهم از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.