به گزارش جویباران، رسانه‌ها در عربستان مدعی شدند که ۱۱ شاهزاده بعد از اعتراض به دو حکمی که به‌تازگی پادشاه این کشور صادر کرده است، بازداشت شده‌اند.

به گزارش القدس‌العربی، نیروهای گارد سلطنتی عربستان سعودی، ۱۱ شاهزاده معترض را، که در مقابل «قصر الحکم»- یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های حکومتی- تجمع کرده بودند، دستگیر به و زندان «الحائر» در ریاض منتقل کردند.
روزنامه «سبق» سعودی مدعی شد، این شاهزاده‌های سعودی با برگزاری این تجمع، لغو دستور سلطنتی درخصوص توقف پرداخت قبض برق و آب شاهزادگان از سوی دولت بود، را خواستار بودند.
به نوشته سبق، این شاهزاده‌های بازداشت‌شده همچنین خواستار پرداخت جریمه نقدی درخصوص حکم قصاصی شدند که علیه یکی از پسرعموهایشان صادر شده است.
سبق افزود، تجمع‌کنندگان معترض در کاخ حکومتی بعد از اینکه مطلع شدند درخواست‌شان اشتباه بوده است ولی این کاخ را ترک نکردند تا این‌که به نیروهای گارد سلطنتی دستور داده شده تا مداخله و آنها را بازداشت کند.
این در حالی‌ست که «مجتهد» فعال توییتری مشهور سعودی در پیامی فاش کرده است، شاهزادگان بازداشت‌شده در اعتراض به دستگیری نزدیکانشان و غیبت ولیعهد سابق، تجمع کرده بودند و قبوض آب و برق دروغی است که «محمد بن‌سلمان» ولیعهد کنونی از رسانه‌ها خواسته برای رضایت مردم آن را منتشر کنند.