یکشنبه
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 71171
۱۷ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۱:۵۵
0 views

به گزارش جویباران، مقامات آمریکا اعلام کردند که کمک امنیتی این کشور به پاکستان را به حالت تعلیق در می آورند.

به گزارش رویترز، مقامات آمریکا روز پنج شنبه اعلام کردند که کمک امنیتی این کشور به پاکستان را که به گفته یکی از مقامات بالغ بر ۲۵۵ میلیون دلار است، به حالت تعلیق در می آورند.

به گفته مقامات آمریکا، تا زمانی که اسلام آباد با طالبان افغانستان و شبکه حقانی بطور جدی برخورد نکند، اعطای این کمکهای مالی همچنان به تعویق خواهد افتاد.

وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام این تصمیم گفت که آن بازتاب یأس و سرخوردگی دولت آمریکا از عدم اقدامات کافی اسلام آباد علیه دو گروه مذکور است؛ گروههایی تروریستی که برای مدتهای مدیدی از پناهگاههای خود در پاکستان برای اجرای حملاتی علیه کشور همجوار خود- افغانستان- استفاده کرده اند که در این حملات نیروهای آمریکایی و افغان کشته شده اند.

وزارت خارجه آمریکا با خودداری از ذکر میزان دقیق کمک مالی معلق شده، اعلام کرد که این تعلیق شامل کمکهای مالی وزارتخانه های امور خارجه و دفاع آمریکا می شود.

با این حال، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت که کمکهای مالی معلق شده شامل انتقال تجهیزات نظامی و همچنین بازپرداخت وجه عملیات ضد تروریسم پاکستان می شود که مبلغی بالغ بر ۲۵۵ میلیون دلار است.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار