به گزارش جویباران، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی گفت بنیامین نتانیاهو کمپین چند وجهی را برای متوقف کردن گسترش ایران در منطقه آغاز کرده است.

«یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) از اقدامات چند وجهی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم برای مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه خبر داد.

اشتاینیتز در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل گفت: «خاورمیانه در اطراف ما شعله می‌کشد و آنچه که ما را نگران می‌کند، اقدامات ایران برای ساخت پایگاه‌های نظامی در سوریه است.»

وی در پاسخ به سوالی درباره موضوع جلسات متعدد کابینه امنیتی اسرائیل در روزهای اخیر گفت: «نخست وزیر کمپین چند وجهی را برای متوقف کردن گسترش (ایران) انجام می‌دهد.»

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» اشتاینیتز با بیان اینکه نگرانی تل‌آویو از حضور نظامی تهران در سوریه بر کسی پوشیده نیست، تاکید کرد کابینه نتانیاهو عملیات‌های امنیتی، اطلاعاتی و دیپلماتیکی برای ممانعت از تبدیل شدن سوریه به پایگاه ایران انجام می‌دهد.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی به نشریه «یدیعوت آحارونوت» گفت: «این فرایندی است که چند سال طول می‌کشد اما ما مصمم هستیم مانع آن شویم.»

پیشتر «باراک راوید» خبرنگار شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده بود کابینه امنیتی اسرائیل طی روزهای اخیر برای بررسی تهدیدات در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی چندین بار تشکیل جلسه داده است. (جزئیات بیشتر)