سه شنبه
۴ تیر ۱۳۹۸
کد خبر : 71762
۹ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۲:۵۷
0 views

رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد

آمادگی جهاد دانشگاهی برای ساماندهی پسماند زباله در مازندران/ خط تولید خمیر کاغذ در جویبار راه‌اندازی شد

رئیس جهاد دانشگاهی کشور به توانایی جهاد دانشگاهی در ساماندهی پسماند زباله در مازندران اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از توانایی‌های جهاد دانشگاهی این است که می‌تواند هم به عنوان مشاور و هم در انتقال فناوری در ساماندهی پسماند زباله در مازندران اقداماتی را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار جویباران،سیدحمیدرضا طیبی در بازدید از مرکز تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در شهرستان جویبار که با حضور استاندار مازندار  صورت گرفت، اظهار کرد: یکی از اهداف تاسیس جهاد دانشگاهی در کشور نشان دادن توان تولید، علم، فناوری و تجاری‌سازی آن است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی امروز به توانمندی‌های خوبی در حوزه‌های مختلف دست پیدا کرده است اظهار کرد: این نهاد در زمینه سلامت، سلول‌های بنیادین، بیماری‌های سرطانی و نازایی می‌تواند در خدمت استان باشد و حتی در زمینه راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی درمان سرطان در این منطقه نیز صحبت‌هایی با استان انجام شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور تصریح کرد: در تولید خمیر کاغذ با استفاده از ضایعات برنج، گندم و کاغذهای باطله یک خط تولید در شهرک صنعتی جویبار راه‌اندازی شد.

این مسئول اعلام کرد: همچنین طرح پایلوت گردشگری با محوریت زراعت و آب‌بندان در جویبار اجرا می‌شود.

طیبی به توانایی جهاد دانشگاهی در ساماندهی پسماند زباله در مازندران اشاره کرد و ادامه داد: یکی دیگر از توانایی‌های جهاد دانشگاهی این است که می‌تواند هم به عنوان مشاور و هم در انتقال فناوری در ساماندهی پسماند زباله در مازندران اقداماتی را انجام دهد.

وی تصریح کرد: یکی از پژوهش های در حال انجام در این مرکز، تولید جلبک به عنوان یک غذای ارگانیک است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: در تمام استان‌ها برنامه‌ریزی به صورتی است که براساس مزیت‌های بومی و ملی کارهای شاخص فناورانه انجام شود.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار