به گزارش خبرنگار جویباران،محمد اسلامی دربازدید از طرح‌ها و پروژه‌های جهاد دانشگاهی در منطقه چپکرود جویبار در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانسته در مسیر شکوفایی علمی و توسعه همه‌جانبه کشور گام‌های موثری بردارد، اظهار کرد: دستاوردهای بزرگ کشور در تولید سلول‌های بنیادی حاصل تلاش جهاد دانشگاهی کشور بوده و در استان نیازمند ایجاد ظرفیت‌های علمی در تمام حوزه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های علمی می‌تواند محور و محرک پژوهش باشد، افزود: تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی به امضا رسیده است، تا از این ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی مازندران در پژوهش و نوآوری بهره‌مند شویم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه محورهای اصلی بازدید از طرح‌های جهاد دانشگاهی حول کشاورزی و آبزی‌پروری، پسماند، گردشگری و سلامت و بهداشت بوده است، اظهار کرد: اگر دغدغه رشد و تعالی نداشته باشیم مسئله‌ها دیده نمی‌شود و پژوهش‌ها در کشور هدفمند نمی‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی مارا به فکر کردن و ارتقا کیفی زندگی سوق می‌دهد و لازم طرح‌های پژوهشی با همکاری جهاد دانشگاهی به راه حل اصولی برسد.

اسلامی افزود: در بسته تولید در اقتصاد مقاومتی ۱۲ محور تدوین شده است که در روزهای پایانی سال این ۱۲ محور در ستاد مقامتی استان تصویب و نهایی می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه با منابع دولتی اتفاق نخواهد افتاد، تصریح کرد: مشارکت و منابع مردمی و ایجاد شرایط محیطی مناسب برای سرمایه‌گذاران در پیشبرد اهداف موثر است.

استاندار مازندران اظهار کرد: در سال آینده سهم اشتغال استان ایجاد ۴۰ هزار فرصت شغل بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پژوهشگرانی که از استان به هر دلایلی خارج شدند نمی‌شود برگرداند، ادامه داد: باید تلاش کنیم پژوهشگران فعلی مازندران را حمایت کنیم و پژوهش و پژوهشگر جایگاه خوبی داشته باشند، که قطعا توجه به پژوهش مسیر توسعه استان را هموار می‌کند.

اسلامی با بیان اینکه در سال‌های گذشته باید پژوهش را به جریان توسعه وصل می‌کردیم، گفت: پژوهش یک نمایش نیست، بلکه یک فرصت و ثروت بزرگ در راستای پیشرفت و تعالی کشور است.