به گزارش خبرنگار جویباران،شهرستان جویبار نامی آشنا برای علاقه‌مندان به ورزش در سراسر جهان است. وقتی نام ورزش کشتی به میان می‌آید دلاور مردی‌ها و بازی‌های زیبای کشتی‌گیران جویباری برای ملت ایران یادآور می‌شود.
جویبار که در شمالی‌ترین نقطه کشور ایران قرار دارد شهرستانی ساحلی است که توانسته با ۱۸ کیلومتر سواحل بکر و زیبا گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

علاوه بر آن وجود تفرج‌گاه‌های متعدد گردشگری و سیاحتی در جذب مسافران به شهرستان جویبار بسیار تأثیرگذار است.

مجتمع تفریحی و توریستی ساحل دریا چپکرود در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار، مجتمع تفریحی و توریستی ساحل زیبای لاریم، جمعه‌بازار پل تاریخی آن، تکیه تاریخی کردکلا مربوط با دوره قاجاریه، تکیه و سقاتالار و روستای بیزکی مربوط به دوره قاجاریه، پل تاریخی روستای درویش محمدشاه( نیمی از آن تخریب شد)، آستانه مقدس شاه رضا محله و ۹ امامزاده و سقاتالار دیگر، چندین تپه باستانی مربوط به هزاره اول قبل میلاد ازجمله تپه دین بن لاریم، تپه دونچال و… ازجمله مناطق گردشگری و سیاحتی این شهرستان هستند.

البته وضعیت برخی از این اماکن چندان مناسب نیست و نیاز به توجه بیشتر مسئولان شهرستان و استان دارد که یکی از این موارد پل تاریخی روستای درویش محمدشاه است.

اما ورودی هر شهری پیشانی آن شهر به‌حساب می‌آید که به عبارتی می‌توان آن را ویترین شهرستان به‌حساب آورد که می‌تواند بر ذهن مسافر و گردشگر و بر تکرار سفر او به این شهرستان تأثیرگذار باشد.

در ورودی شهرستان جویبار به سدی بزرگ برخورد خواهیم کرد به نام پل شیب آب‌بندان که شهر جویبار را در حصار خود قرار می‌دهد و نما و زیبایی شهر را گرفته است. اما پس از با تلاش کمیته پسماند شهرستان جویبار مراکز خرید ضایعات و دیگر اصنافی که در مقابل مکان خود وسیله یا ضایعاتی را دپو کرده بودند و نمای نامناسبی را برای شهر رقم‌زده بودند جمع‌آوری‌شده و کمی به حالت طبیعی خود بازگشته است که ازلحاظ زیباسازی چندان توفیقی در این مسیر حاصل نشده است.

وجود میوه‌فروشی‌های متعدد در این مسیر نیز می‌توان جای سؤال باشد زیرا در ابتدای شهر میدان تره‌بار بزرگی قرار دارد که بیشتر به متروکه‌ای شباهت دارد و در داخل شهر نیز بازار روز فعال است فلذا سؤال متبادر شده به ذهن این است که با این فضاها این فروشندگان در کنار جاده چه می‌کنند؟ که باید مسئولین ذی‌ربط پاسخگو باشند.

در میدان ابتدایی شهر که به نام میدان کشتی شهرت دارد با رنگامیزی دو کشتی‌گیر نمای زیبایی به خود گرفته و توجه گردشگران را به خود جلب خواهد کرد.

فضای سازی درونی شهر با توجه به حضور شهردار جدید در این مدت مناسب بوده و نسبت به سال‌های گذشته تفاوت چشمگیری داشته است و با نورپردازی و نقاشی‌های دیواری چهره شهر زیبا شده است که لحظاتی چشم هر مسافری را محو تماشا کند.

اما در این میان ناهمگونی ساختار و ساختمان شهری، وجود پاساژ و زمین‌های متروکه و وجود پیاده‌روهای ناهمگون و بی‌توجهی به زیباسازی خیابان و معابر فرعی شهرکمی ظاهر شهر را نامناسب کرده است که امید است با تلاش و همت مسئولان این نقص نیز برطرف شود.

در تعطیلات نوروز امسال به گفته فرماندار شهرستان جویبار؛ این شهر میزبان بیش از ۲۵ هزار مسافر بوده است که ۲۰ هزار نفر آنان در این شهرستان اسکان یافتند.

امیدواریم تعطیلات نوروز ۹۷ نیز بیش از سال ۹۶ پذیرای مهمانان و مسافران از سراسر کشور به پایتخت کشتی جهان باشیم تا بتوانیم ضمن خدمت‌رسانی خوب و ایجاد فضای مناسب و زیبا برای مسافران؛ در جذب گردشگران بیشتر نیز موفق باشیم زیرا این موفقیت ضمن این‌که می‌تواند موجب پیشرفت، توسعه و شناخته شدن شهرستان شود موجب اشتغال‌زایی برای مردم این شهرستان نیز می‌شود.