به گزارش خبرنگار جویباران،سلیمان حاتم نژاد در جلسه کارگروه اشتغال و تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: در یازده ماه امسال در بخش‌های مکانیزاسیون، رونق اقتصادی، صندوق توسعه ملی و سامانه کارا تسهیلات و اقدامات بسیار خوبی انجام شد.

وی به تسهیلات بسته رونق تولید در بخش کشاورزی اشاره و عنوان کرد: از زمان شروع ثبت‌نام تاکنون ۸۹ طرح در این بخش ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹ طرح توانستند تسهیلاتی به ارزش ۷ میلیارد و ۸۱۷ میلیون تومان دریافت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات در بخش مکانیزاسیون خبر داد و گفت: در بخش مکانیزاسیون کشاورزی بیش از ۴ میلیارد و ۶۵ میلیون تومان تسهیلات به ۲۱۲ نفر پرداخت شد.

حاتم نژاد بابیان اینکه ۷ طرح بزرگ در جویبار از اعتبارات صندوق توسعه ملی بهره‌مند شدند اظهار کرد: هفت طرح بزرگ در بخش کشاورزی جویبار از تسهیلاتی حدود ۱۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان از صندوق توسعه ملی دریافت کردند.

وی بیان کرد: کل اعتبارات در دو بخش سرمایه در گردش و مدت‌دار در جهاد کشاورزی در سال جاری برای شهرستان جویبار ۲۲ میلیارد تومان بود.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار به میزان اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی اشاره و عنوان کرد: برای ۱۶۷ نفر در سال جاری در بخش کشاورزی شهرستان جویبار اشتغال‌زایی شد.