به گزارش خبرنگار جویباران، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در یادواره شهدای بخش مرکزی شهرستان جویبار در روستای سید زین‌العابدین بابیان اینکه شهدای ما اسطوره هستند اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران با تهاجم فرهنگی به دنبال انحراف و سست کردن اعتقادات ملت ما هستند.

وی افزود: تهاجم فرهنگی بلعکس جنگ سخت با هزینه کم به دنبال تسخیر و هدف قرار دادن هویت و سنت کشور است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با اشاره به اینکه تنها و اولین قدرت کشور برمبنای فرهنگ قوی است گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران در اسلحه نبوده تنها و اولین قدرت کشور برمبنای فرهنگ قوی است.

امیر سرتیپ اسماعیلی تصریح کرد: حضور همیشه مردم در صحنه اجتماعی، دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی و تولید علم و دانش در کشور مهم‌ترین عوامل هراس دشمن از جمهوری اسلامی ایران است.

وی بابیان اینکه کسانی که حقوق نجومی می گیرند حتی ناخن خود را فدای ایران نخواهند کرد اظهار کرد: ننگ است در کشوری که هزاران شهید را تقدیم استقلال کشور کرده و با رهبری فرزانه مقام معظم رهبری این‌چنین افرادی در کشور باشند، نجومی بگیران لایق حضور در جمهوری اسلامی ایران نیستند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با اشاره به اینکه هر مدیری که به راحتی بر روی صندلی نشسته است مدیون ۷۰ شهید است خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ هزار شهید در کشور و بیش از ۳ هزار کرسی مدیریتی داریم که هر مدیر برای صندلی مدیریتش مدیون ۷۰ شهید است.

امیر سرتیپ اسماعیلی به مذاکره در مورد مسئله موشکی ایران اشاره و عنوان کرد: موشک مظهر اقتدار نیست همانطور که در دوران امام(ره) موشکی نبود بلکه اصل نظام اعتقادات مردم هدف اصلی آن‌ها است.

وی گفت وگو و موشک را لازمه صلح پایدار دانست و افزود: داشتن یک ملت پایدار هم گفت وگو و هم موشک لازم است که روی آن پرچم جمهوری اسلامی ایران باشد و داخل آن مملو از دانش جوانان ایرانی باشد که در زمان لزوم بر قلب دشمن قرار گیرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء بابیان اینکه استکبار جایی در منطقه ما ندارد گفت: فضای تنفس را باید از استکبار در منطقه گرفته شود زیرا آمریکایی‌ها به هرکسی که دست دوستی دادند پایگاه نظامی در آن کشور برپا کردند، چراکه فقط به نظامی‌های خود اعتماد دارند.

امیر سرتیپ اسماعیلی با اشاره به اینکه بیشترین تحریم‌ها علیه کشور در حوزه‌های دفاعی و امنیتی است اظهار کرد: خوشبختانه کشور در این دو حوزه بیشترین پیشرفت‌ها را داشته  و جزو ۵ کشور مقتدر در دنیا هستیم.

وی تصریح کرد: در همین مراسم به ملت ایران قول می‌دهم به‌زودی اس ۳۰۰ با موشک ایرانی شلیک خواهد شد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت: صلح منطقه با همکاری کشورهای دوست و برادر در منطقه حاصل می‌شود نه کشوری که ۱۰ هزار کیلومتر از این منطقه فاصله دارد.