به گزارش خبرنگار جویباران، محمد مدانلو در آخرین جلسه مشترک روسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان جویبار گفت: مدیریت معضل زباله نیازمند عزم همگانی است و قطعاً دستگاه‌های فرهنگی و اصحاب رسانه با تکیه‌بر توان گروه‌های مردم‌نهاد از طریق فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی باید نقش خود را به‌خوبی ایفا نمایند.

وی بر ضرورت آماده‌سازی روستاها و استقبال از بهار و مهمانان نوروزی اشاره و با گلایه از متولیان میراث فرهنگی بر ضرورت توجه بیشتر برای حفظ میراث ارزشمند تاریخی و مرمت آثار در معرض تخریب سطح بخش تأکید کرد.

بخشدار مرکزی با اشاره به خدمات ارزشمند دولت تدبیر وامید در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و توجه جدی به روستاها اظهار کرد: سهمیه اعتبار فراگیر به حوزه اشتغال روستایی شهرستان ۲۳ میلیارد تومان است که به‌صورت هفتگی جلسات کمیته اشتغال پیگیر توزیع مناسب اعتبارات هستند.

مدانلو بیان کرد: همچنین توانمندسازی روستاها بر اساس ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه در دستور کار است که برای سال آینده پنج روستای منطقه پهناب مدنظر قرارگرفته شد.

وی از عدم پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مهم زیرساختی نظیر راه جویبار به قائم‌شهر، روکش آسفالت میارکلا به درکاسر، سید زین‌العابدین به بیکار آیش و سیکاپل اظهار نارضایتی کرد و خواستار توجه جدی‌تر دستگاه مربوطه شد.

بخشدار مرکزی تصریح کرد: تشکیل شورای زکات روستا برای توجه جدی به محرومین و نیازمندان روستایی به مدیریت کمیته امداد و تلاش شوراها و دهیاران امری ضروری است.

مدانلو از امحاء تأسیسات انتقال آب سد مرحوم صالحی مازندرانی به رودخانه سیاه رود که طی چند روز گذشته به بهانه بدهی به پیمانکار صورت گرفته انتقاد و آن را باعث بی‌اعتمادی مردم دانست.