به گزارش خبرنگار جویباران، قربان متولی طی گفت‌وگویی با اشاره به فرارسیدن روز ۱۲ فروردین اظهار کرد: در ۱۲فروردین ۱۳۵۸ ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

وی بابیان اینکه ملت مسلمان ایران در این روز رسماً نظام جمهوری تأیید کردند گفت: در روز پربرکت ۱۲ فروردین، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را بار دیگر، نه‌فقط در ایران بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر جویبار بیان کرد: حکومتی که در این روز تشکیل شد بر پایه عدالت اسلامی طرح‌ریزی و به تمام دنیا ثابت کرد که اگر مردم یک کشور اراده و همبستگی داشته باشند می‌توانند بر تمام قدرت‌های دنیا و در برابر دخالت‌ها و نفوذ بیگانگان به پیروزی برسند و آن‌ها را تسلیم اراده‌ی خود سازند.

متولی با اشاره به اینکه در روز ۱۲ فروردین نور امید در دل محرومان و مستضعفان جهان زنده شد خاطرنشان کرد: تشکیل جمهوری اسلامی نه‌فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می‌توانند بعد از قرن‌ها رنج و درد، جلوه‌ای از وعده خداوند تبارک‌وتعالی را ببینند؛ همان وعده پیروزی مستضعفان بر مستکبران را، که کتاب وحی، آن را نوید می‌دهد.