دوشنبه
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر : 72221
۱۲ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۱:۰۴
0 views

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار:

اعتکاف، خلوتی با خدای خود در هیاهوی زندگی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار گفت: اعتکاف فرصتى براى بازگشت‏ به خویش و خداى خویش است، تا کسانى که از هیاهو و جنجال‌های زندگى مادى خسته می‌شوند، بتوانند چند صباحى باخدای خود خلوت کنند.

حجت‌الاسلام قنبر علی بهرامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار جویباران، اظهار کرد: اعتکاف فرصتى براى بازگشت‏ به خویش و خداى خویش است، تا کسانى که از هیاهو و جنجال‌های زندگى مادى خسته می‌شوند، بتوانند چند صباحى با خداى خود خلوت کنند و جان و روح خود را با خالق هستى ارتباط دهند

وی اعتکاف را فرصت مناسبی برای دوری از زندگی مادی دانست و تصریح کرد: افراد به‌وسیله اعتکاف می‌توانند از دنیای مادی دور شده و دل را به خدا بسپارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار یادآور شد: محافل انس با قرآن، حلقه‌های معرفت و نشست‌های بصیرتی، برپایی گفتمان‌های دینی، مراسم ادعیه خوانی، اقامه نماز جماعت و برنامه اعمال ام داوود ازجمله ویژه‌برنامه‌های محوری معتکفان در مساجد شهرستان جویبار است.

بهرامی بیان کرد: آن دسته از مردم که به هر دلیلی نمی‌توانند در مراسم اعتکاف شرکت‌کننده می‌توانند به معتکفان و مساجد کمک و همچنین در خانه‌های خود روزه بگیرند و قرآن بخوانند و در این ثواب چندروزه سهیم باشند.

گفتنی است سال گذشته بیش 600 نفر اعم از خواهران و برادران در مراسم معنوی اعتکاف در 12 مسجد سطح این شهرستان حضور داشتند.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار