به گزارش خبرنگار جویباران، سرهنگ اسماعیل نادعلی در اولین جلسه ستاد امربه‌معروف و مهی از منکر شهرستان جویبار در سال جدید با اشاره به شعار سال رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب چندین سال است که شعار سال را بر محور اقتصاد نام‌گذاری می‌کند زیرا مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالش کشور در حوزه اقتصاد است.

وی تأکید کرد: امروز جبهه قوی از استکبار جهانی در برابر انقلاب اسلامی ایران ایستاده‌اند و با حربه و توطئه‌های اقتصادی و ایجاد فشار اقتصادی بر کشور به دنبال ضربه زدن به‌نظام هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه آمریکا با ۹ کشور جهان در حال جنگ اقتصادی و نظامی است اظهار کرد: زیربنای امنیت ملی یک کشور اقتصاد است و اگر کشوری با چالش اقتصادی مواجه شود امنیت ملی آن تهدید خواهد شد.

نادعلی با اشاره به اینکه باید در حد توان شعار سال رهبری را در شهرستان محقق کنیم گفت: التزام نظری و عملی به شعار سال،  تبیین و تفهیم مسئله حمایت از کالای ایرانی، بیان مضرات و پیامدهای خرید کالای خارجی، تبلیغات و معرفی کالاهای داخلی باکیفیت ازجمله اقداماتی است که می‌توانیم شعار سال در شهرستان جویبار محقق شود.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در این جلسه عنوان کرد: تولیدات محصولات داخلی باید به سمت تولیدات صادرات محور حرکت کند.

وی استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت، تبلیغات، توسعه صنعت بیمه برای کمک به تولیدکنندگان، افزایش مشوق‌های صادراتی، جلوگیری از کالاهای بی‌کیفیت داخلی، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق ازجمله موارد رسیدن به این هدف بزرگ است.

رضا قاسمی رئیس شورای شهر کوهی خیل اظهار کرد: در حوزه شهرستانی باید کالاهای تولید موردحمایت مسئولین و مردم قرار گیرد.

وی افزود: باید در حمایت از کالاهای داخلی تسهیلاتی مانند کاهش عوارض کسبی برای فروشندگان کالاهای داخلی نیز در جهت تشویق و گسترش کالای ایرانی در نظر گرفت.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام‌جمعه جویبار در اولین جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر جویبار با محوریت حمایت از کالای ایرانی گفت: حمایت از کالای ایرانی باید از طریق بٌعد فرهنگی و اقتصادی و با همکاری دانشگاه، آموزش‌وپرورش، اداره صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام(ره) و شهرداری قابل‌پیگیری است.

وی بابیان اینکه باید در مصرف کالای ایرانی تعصب داشته باشیم تأکید کرد: برخی وابسته به فرهنگ غرب هستند و آن را برای خود نوعی افتخار می‌داند درحالی‌که استفاده و حمایت از کالاهای داخلی درواقع حمایت از هویت ملی است.