به گزارش خبرنگار جویباران، حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در اولین جلسه شورای اداری شهرستان با تبریک فرارسیدن سال جدید گفت: امیدوارم در سال ۹۷ تحول بیشتر و بهتری در مدیریت شهرستان جویبار به وجود آید.

وی با اشاره به شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: باید از دستاوردهای داخلی برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنیم زیرا کشورهای موفق ازلحاظ اقتصادی به توان و کالای داخلی تکیه کردند.

امام‌جمعه جویبار به ترویج فرهنگ حمایت از کالای داخلی تأکید و تصریح کرد: متأسفانه مسافران ایرانی در خارج از کشور بیش از مسافران سایر کشورها خرید می‌کنند که باید این فرهنگ تغییر کند.

خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار بابیان اینکه سال ۹۷ با مشکلاتی همراه خواهد بود گفت: دشمنان نظام و شرایط اقلیم آب و هوایی سال سختی را برای کشور ایران ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: دشمن آرزوی خود را به گور خواهد برد و هرچه تهدیدها بیشتر باشد آمادگی ما نیز بیشتر خواهد شد.

معاون فرماندار با اشاره به اینکه باید در عرصه شهرستانی با مدیریت مطلوب و صحیح گره مشکلات مردم را بازکنیم تأکید کرد: باید بادل و جان برای مردم کارکنیم و از شعار و حرف صرف خارج شویم.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در این جلسه نام‌گذاری سال از سوی رهبری را در راستای مقابله با دشمنان دانست و اظهار کرد: باید با ایجاد خودباوری، اعتماد ملی و عزت‌نفس در جامعه ایرانی که به این باور برسیم که از کالای ایرانی استفاده کنیم.

وی استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت، تبلیغات، توسعه صنعت بیمه برای کمک به تولیدکنندگان، حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان، افزایش مشوق‌های صادراتی، جلوگیری از کالاهای بی‌کیفیت داخلی، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق ازجمله موارد رسیدن به این هدف بزرگ است.

بخشدار مرکزی جویبار همچنین به پروژه‌های انجام‌شده در سال گذشته اشاره و عنوان کرد: با توجه به وجود ۴۰ روستا و ۳۴ دهیاری در بخش مرکزی جویبار سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای انجام و تکمیل ۵۰ پروژه بین دهیاری‌های این بخش توزیع شد.

محمدحسین فقیه بخشدار گیلخواران جویبار گفت: بزرگ‌ترین دارایی این نظام اعتماد مردم به‌نظام است و مدیران باید در مسیر اعتماد مردم اهتمام کامل داشته باشند.

وی افزود: بزرگ‌ترین خدمت انقلابی به‌نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی فراهم ساختن زیرساخت‌های دانشی لازم، برای نهادینه کردن اقتصاد دانش‌بنیان در جهت خلق ثروت و منفعت برای کشور و همچنین تفسیر به هنگام اجزا و برجسته کردن مسائل پیش رو و پرهیز از کلی‌گویی و آنالیز دقیق وضع موجود، راهبرد مؤثر در جهت کارآمدی و چابکی سیستم مدیریت کشور است.

بخشدار گیلخواران یکی از مشکلات اصلی شهرستان جویبار را عدم تناسب منصفانه توزیع اعتبارات با توجه به محرومیت‌ها است گفت: مسئله آب شرب و کشاورزی و نوسازی آب‌بندان ها، جاده و گردشگری؛ سه اولویت شهرستان جویبار در سال ۹۷ است.

رجبعلی وهابی فرماندار جویبار در اولین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۹۷ اظهار کرد: با توجه به شعار سال امیدواریم تولیدکنندگان داخلی با بالا بردن کیفیت محصولات خود ذائقه مردم را به سمت کالاهای ایرانی سوق دهند.

وی به حمایت از تولیدکنندگان شهرستانی تأکید کرد و گفت: ۶ واحد تولیدی و صنعتی در سال ۹۶ به‌عنوان واحدهای نمونه صادراتی در استان و کشور معرفی شدند.

 

فرماندار جویبار به حفر دو چاه برای تأمین آب شرب جویبار اشاره و عنوان کرد: تا دو ماه دیگر دو چاه در پهناب و سیمرغ برای رفع مشکل آب آشامیدنی مردم وارد مدار آب‌رسانی خواهد شد.

وهابی تصریح کرد: در بخش آب کشاورزی نیز جلسات متعددی در شهرستان و استان برگزار شد که متأسفانه از سد شهید رجایی نمی‌توانیم آبی بیاوریم ولی قرار است از طریق سد البرز آب کشاورزی جویبار تأمین شود.