چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 72400
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷؛ ساعت ۷:۰۹
0 views

نماینده مردم جویبار و قائم‌شهر در مجلس عنوان کرد

در برنامه‌ریزی و استراتژی کشاورزی نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم/ واردات 4 میلیون تن برنج به کشور

نماینده مردم جویبار، قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال حدود 4 میلیون تن برنج واردشده درحالی‌که نیاز کشور حدود 2 میلیون تن است که یقیناً با این مسئله تعادل بازار به هم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار جویباران، عبدالله رضیان در جشن اولین برداشت توت‌فرنگی استان مازندران در جویبار اظهار کرد: در بخش برنامه‌ریزی و استراتژی کشاورزی نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم.

وی بابیان اینکه زندگی مردم مازندران از کشاورزی تأمین می‌شود و متأسفانه نارسایی‌های این بخش بسیار زیاد است گفت: نخستین نارسایی در مسئله زیرساخت‌های آبی در بخش کشاورزی و شرب است که در این رابطه با مدیران کشوری و وزرا نیز مطرح کردیم که این وضعیت برای استان مازندران چندان خوشایند نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیشترین وقت را در این دو سال برای حل مسئله آب صرف شده است.

رضیان به حمایت از جوانان در بخش کشاورزی اشاره و عنوان کرد: مهم‌ترین مشکل کشور منطقه اشتغال است و باید از جوانان فعال و پرتلاشی که در این عرصه کشاورزی فعالیت می‌کنند باید حمایت شوند.

وی با گلایه از افزایش واردات برنج از آذرماه سال گذشته و در کنار قاچاق برنج گفت: امسال حدود 4 میلیون تن برنج واردشده درحالی‌که نیاز کشور حدود 2 میلیون تن است که یقیناً با این مسئله تعادل بازار به هم می‌خورد.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مرکزی در آمل در حال راه‌اندازی است که می‌تواند در تثبیت و تضمین قیمت برنج در استان مازندران بسیار مؤثر باشد.

رضیان به مشکل باغداران نیز اشاره و عنوان کرد: بیش از 2 میلیون تن تولید مرکبات در استان داریم که بخش اعظمی از آن قابلیت صادرات دارند که متأسفانه به دلیل نبود پایانه صادراتی در داخل باقیمت بسیار اندکی به فروش می‌رسد.

 

 

 

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار