به گزارش خبرنگار جویباران، عبدالله رضیان در جشن اولین برداشت توت‌فرنگی استان مازندران در جویبار اظهار کرد: در بخش برنامه‌ریزی و استراتژی کشاورزی نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم.

وی بابیان اینکه زندگی مردم مازندران از کشاورزی تأمین می‌شود و متأسفانه نارسایی‌های این بخش بسیار زیاد است گفت: نخستین نارسایی در مسئله زیرساخت‌های آبی در بخش کشاورزی و شرب است که در این رابطه با مدیران کشوری و وزرا نیز مطرح کردیم که این وضعیت برای استان مازندران چندان خوشایند نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیشترین وقت را در این دو سال برای حل مسئله آب صرف شده است.

رضیان به حمایت از جوانان در بخش کشاورزی اشاره و عنوان کرد: مهم‌ترین مشکل کشور منطقه اشتغال است و باید از جوانان فعال و پرتلاشی که در این عرصه کشاورزی فعالیت می‌کنند باید حمایت شوند.

وی با گلایه از افزایش واردات برنج از آذرماه سال گذشته و در کنار قاچاق برنج گفت: امسال حدود ۴ میلیون تن برنج واردشده درحالی‌که نیاز کشور حدود ۲ میلیون تن است که یقیناً با این مسئله تعادل بازار به هم می‌خورد.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مرکزی در آمل در حال راه‌اندازی است که می‌تواند در تثبیت و تضمین قیمت برنج در استان مازندران بسیار مؤثر باشد.

رضیان به مشکل باغداران نیز اشاره و عنوان کرد: بیش از ۲ میلیون تن تولید مرکبات در استان داریم که بخش اعظمی از آن قابلیت صادرات دارند که متأسفانه به دلیل نبود پایانه صادراتی در داخل باقیمت بسیار اندکی به فروش می‌رسد.