به گزارش خبرنگار جویباران، محمد مدانلو در دومین جلسه ماهانه دهیاران بخش مرکزی جویبار با اشاره به نام‌گذاری سال به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری گفت: حمایت از کالای ایرانی یعنی مقابله با فقر و بیکاری، یعنی کاهش آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق، یعنی رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی و درنهایت مقابله با تحریم‌ها و تهدیدات است.

وی بابیان اینکه همه کارگزاران نظام و کارکنان دولتی باید دولت را در مسیر تحقق این هدف کمک نمایند اظهار کرد: یکی از اقدامات برجسته دولت تدبیر در این مسیر تک‌نرخی کردن ارز بود که می‌تواند باعث ثبات اقتصادی و جلوگیری از بسیاری رانت‌خواری‌ها برخی شود.

بخشدار مرکزی جویبار تمرکز بر تولیدات صادرات محور، کیفیت گرایی محصولات داخلی به‌جای کمیت گرایی، افزایش ضریب نفوذ استاندارد در کالاهای داخلی و برخورد با واردکنندگان کالاهای قاچاق و بی‌ارزش خارجی را از الزامات دیگر تحقق شعار سال دانست.

مدانلو با تبریک روز ملی جوانان بر توجه بیشتر بر دغدغه‌های جوانان که از اولویت‌های نظام است تأکید کرد و گفت: جوانان قلب تپنده جامعه و سرشار از شورونشاط هستند و باید بر اساس مقتضیات زمان به خواسته‌ها و نیازهای جوانان بیشتر توجه شود.

وی تصریح کرد: امروز نیاز جوانان تحصیل‌کرده اشتغال، ازدواج، مسکن و رفاه حداقلی در زندگی زناشویی است که باید در برنامه‌ریزی‌ها مسئولین مربوطه توجه جدی شود.

بخشدار مرکزی جویبار بیان کرد: تداخل حوزه جوانان با ورزش باید تجدیدنظر شود و حوزه جوانان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل یا سازمان یا وزارتخانه مستقلی ایجاد شود.

مدانلو همچنین در خصوص همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران با کارشناسان بهداشتی و بهورزان در روستاها برای اجرای برنامه‌های سلامت اجتماعی، مدیریت پسماند، برگزاری جشنواره‌های و برنامه‌های نشاط‌آور ویژه جوانان و خانواده‌ها تأکید کرد.