چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 72441
۷ اردیبهشت ۱۳۹۷؛ ساعت ۹:۰۰
0 views

رئیس بنیاد شهید کشور:

شهید و شهادت مقدس‌ترین کلمه و کامل‌ترین درجه تعالی و رشد اعتقادی وایمانی است

نماینده ولی‌فقیه ، معاون رئیس‌جمهور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: کلمه شهید در یکی از مقدس‌ترین واژه در فرهنگ اسلامی است و شهادت کامل‌ترین درجه تعالی و رشد اعتقادی و ایمانی و جلوه‌گر غایت قداست و شهامت انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات الهی است.

به گزارش خبرنگار جویباران،  حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی در یادواره 3300شهید ارتش استان مازندران گفت: کلمه شهید در یکی از مقدس‌ترین واژه در فرهنگ اسلامی است و شهادت کامل‌ترین درجه تعالی و رشد اعتقادی و ایمانی و جلوه‌گر غایت قداست و شهامت انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات الهی است.

وی با اشاره به اینکه امروز حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید هستند اظهار کرد: خدمت شهید بالاترین خدمت یک انسان به جامعه بشری است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  بیان کرد: هر جامعه‌ای که از فرهنگ شهید، مقاومت و ایثار کمک گرفته یقیناً آن جامعه خوشبخت است.

حجت‌الاسلام شهیدی تصریح کرد: شهدای ما که امنیت، استقلال و شکوه امروز نظام و جامعه ما مرهون ایثار و ازخودگذشتگی آنان است مایه افتخار هر ایرانی هستند ازاین‌رو وظیفه ما است که یاد شهدا  و خانواده معظم شهدا و ایثارگران را همیشه ایام گرامی بداریم چنانکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «بزرگداشت شهیدان و تکریم نام آن بزرگ‌مردان، بیش از خود آنان، ملتی را که این گوهرهای ناب را در درون خود پرورانده است، سرافراز می‌سازد.

وی بابیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌ها برای گسترش فرهنگ ایثارگری بهره برد گفت: چراکه فرهنگ ایثار و شهادت باعث گسترش روحیه برادری، دیگرخواهی، افزایش اعتماد، مشارکت عمومی، همکاری، ازخودگذشتگی می‌شود، به‌نوعی سرمایه اجتماعی را در سطح جامعه افزایش می‌دهد و باعث می‌شود بسیاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی که امروز جامعه ما با آن مواجه است کاهش یابد و به تقویت کارآمدی نظام و انسجام بیشتر کمک خواهد کرد.

وی به تهدیدات پوچ آمریکا اشاره و عنوان کرد: اگر آمریکا دم از گزینه‌های روی میز می‌زند ما هم گزینه امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  یادآور شد: در کشور 230 هزار شهید و 70هزار جانباز تقدیم انقلاب کردیم که از این تعداد 41 خانواده دارای پنج شهید، 106 خانواده 4 شهید، 639 خانواده دارای سه شهید هستند.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار