به گزارش خبرنگار جویباران، کوثر علیزاده سیدزین العابدینی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: مؤسسه آبشار عاطفه‌ها تنها مؤسسه مردم‌نهاد ملی است که از سال ۸۴ شروع به کار کرد که هدف آن فقرزدایی و کمک به جامعه محرومان بوده و است.

وی افزود: این مؤسسه از سال ۹۴ در شهرستان جویبار راه‌اندازی شد و به‌طورجدی از تیرماه سال ۹۶ فعالیت خود را به‌صورت گسترده در این شهرستان آغاز کرد.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار بابیان اینکه در آغاز کار با ۱۰۰ پرونده مهرجو شروع کردیم گفت: اکنون ۲۱۹ خانواده مهرجو تحت پوشش این مؤسسه خیریه هستند که البته خارج از این پرونده‌ها نیز خانواده‌هایی موردحمایت ما هستند.

علیزاده سیدزین العابدینی با اشاره به اینکه در گام نخست این مؤسسه، کارناوال جهیزیه عروس راه‌اندازی شد تصریح کرد: در نخستین گام هم‌زمان با میلاد امام رضا(ع) کارناوال جهیزیه داشتیم و برای ۵۰۰ نوعروس مازندرانی کمک جهیزیه اهدا شد که سهم شهرستان جویبار ۲۸ عروس خانم و ۳ آقا داماد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه مهرماه و فرارسیدن سال تحصیلی جدید بسته پوشاک و سبد تحصیلی از سوی خیرین تهیه و به تمام خانواده‌های تحت پوشش مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار اهدا شد.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار از کسبه‌های شهرستان جویبار تشکر و قدردانی کرد و گفت: بیش از ۹۰ درصد کسبه‌های شهرستان جویبار در صنوف مختلف با این مؤسسه خیریه همکاری دارند و زحمات زیادی بر دوش آنان قرار دارد.

علیزاده سیدزین العابدینی به اقدامات فرهنگی این مؤسسه خیریه اشاره و عنوان کرد: هم‌زمان با اربعین حسینی، موکب قمر بنی‌هاشم(ع) آبشار عاطفه‌های شرق استان مازندران به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) خدمات‌رسانی می‌کرد که در این راه ۱۰ نفر از مهرجویان جویباری که توان مالی برای این سفر نداشتن به این سفر معنوی اعزام شدند و حدود ۱۲ میلیون تومان نذورات و کالا از شهرستان جویبار به این موکب اهدا شد.

وی افزود: در شب یلدا نیز به ۲۱۹ خانواده تحت پوشش سبد غذایی به ارزش ۱۰۰تا ۱۵۰هزار تومان تحویل داده شد.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار تصریح کرد: به مناسبت سال جدید هم ۳۰۰ بسته غذایی توسط خیران آماده و به تعدادی از افراد تحت پوشش کمیته امداد هم اهدا شد.

علیزاده سیدزین العابدینی بابیان اینکه یک هزار و ۸۰۰ خَیِر جویباری با مؤسسه آبشار عاطفه‌ها همکاری دارند گفت: پرداخت وام اشتغال به ۶نفر، اعزام مهرجویان به کربلای معلا و مشهد مقدس، برپایی سفره ایتام، ترمیم و بازسازی منازل مهرجویان و تهیه جهیزیه عروس بخشی از خدمات آبشار عاطفه‌های جویبار است که با همراهی یک هزار و ۸۰۰ خَیِر جویباری تاکنون عملی شده است.

وی با گلایه از عدم همکاری برخی از مسؤولین شهرستان اظهار کرد: تعداد مسؤولین شهری که با ما همکاری دارند به تعداد انگشتان دست است و امیدواریم این تعامل و حمایت در آینده بیشتر شود.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار بیان کرد: هم‌اکنون دو شعبه از این مؤسسه در شهرستان جویبار فعال است و شعبه سوم آن در شهر کوهی خیل که مهم‌ترین وظیفه آن پذیرایی از ایتام است چشم‌انتظار کمک مالی وعده داده‌شده برخی از مسئولین است.

گفتنی است مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان جویبار با مدیریت کوثر علیزاده سیدزین العابدینی در سال ۹۶ به‌عنوان شهرستان برتر استان مازندران انتخاب شد.