به گزارش خبرنگار جویباران، محمدرضا صابری در نشست خبری با خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته هلال‌احمر اظهار کرد: همه مردم شهرستان جویبار می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز از خدمات امداد و نجات هلال‌احمر شهرستان استفاده کنند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته دوره‌های آموزشی مختلفی در هلال‌احمر جویبار برگزار شد گفت: ۱۱ دوره امداد و نجات نیمه‌حضوری به تعداد ۲۵۶ نفر، ۱۴ دوره آموزش کمک‌های اولیه به تعداد ۲۶۲ نفر،۱۱ دوره آموزش کمک‌های اولیه برای اعضای جوان هلال به تعداد ۱۶۷ نفر، ۱۱دوره آموزش کمک‌های اولیه برای داوطلبین هلال‌احمر به تعداد ۲۸۱ نفر، ۱۲ دوره آشنایی با حوادث و ۲۶ دوره آشنایی با مخاطرات توسط هلال‌احمر این شهرستان برگزار شد که درمجموع ۸۵ دوره آموزشی برگزار و ۲ هزار و ۱۵۴ نفر آموزش‌دیده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار به طرح ملی خادم اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته در طرح ملی خادم ۳۵۰ خانواده در سراجکلا در ۱۲ ماه و ۱۲ دوره فشرده با حضور ۲۰ داوطلب هلال‌احمر جویبار آموزش عمومی و تخصصی امداد و نجات دیدند.

صابری یکی از مأموریت‌های مهم این جمعیت را در طرح سالم‌سازی دریا دانست و افزود: در ۴ ماه طرح سالم‌سازی دریای جویبار، ۳۹۱ عملیات انجام و ۳۹ نفر غریق توسط ناجیان غریق نجات یافتند و سال گذشته فوتی در این طرح نداشته‌ایم که به‌عنوان شهرستان برتر در طرح سالم‌سازی دریا انتخاب شدیم.

وی تصریح کرد: در نوروز ۹۷ امدادگران هلال‌احمر در ۱۲ حادثه حضور یافتند که ۵۱ مصدوم به همراه داشت که از این تعداد ۳۹ نفر به‌صورت سرپایی و ۱۲ نفر به بیمارستان منتقل شدند همچنین در طرح نوروزی داوطلبین هلال‌احمر جویبار به ۱۶ هزار و ۸۶۸ مسافر خدمت‌رسانی کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار به حوادث جاده‌ای در سال ۹۶ اشاره و عنوان کرد:۲۳۳ حادثه با ۲۸۴ مصدوم طی حوادث جاده‌ای در شهرستان جویبار اتفاق افتاد که متأسفانه ۱۱ فوتی برجای گذاشت.

صابری بیان کرد: این جمعیت در طرح‌های خیریه ملی فرشتگان رحمت و همای رحمت بین بیش از یک هزار و ۲۰۰ خانواده محروم و نیازمند سبد غذایی توزیع کردند.

وی یادآور شد: پس از زلزله غرب کشور مردم نوع‌دوست و مهربان شهرستان جویبار بیش از ۳۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و کالاهایی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان به زلزله‌زدگان اهدا کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار از اجرای کاروان سلامت در ۵ مرحله در این شهرستان خبر داد و افزود: کاروان سلامت طی ۵ مرحله با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص ۸۱۲ نفر را صورت رایگان ویزیت کردند.