چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 72480
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۱:۵۷
0 views

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار مطرح کرد

خدمت‌رسانی هلال‌احمر جویبار به 16 هزار مسافر نوروزی /آموزش امداد و نجات بیش از 2 هزار نفر توسط هلال‌احمر جویبار

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان جویبار گفت: در طرح نوروزی داوطلبین هلال‌احمر جویبار به 16 هزار و 868 مسافر خدمت‌رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار جویباران، محمدرضا صابری در نشست خبری با خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته هلال‌احمر اظهار کرد: همه مردم شهرستان جویبار می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز از خدمات امداد و نجات هلال‌احمر شهرستان استفاده کنند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته دوره‌های آموزشی مختلفی در هلال‌احمر جویبار برگزار شد گفت: 11 دوره امداد و نجات نیمه‌حضوری به تعداد 256 نفر، 14 دوره آموزش کمک‌های اولیه به تعداد 262 نفر،11 دوره آموزش کمک‌های اولیه برای اعضای جوان هلال به تعداد 167 نفر، 11دوره آموزش کمک‌های اولیه برای داوطلبین هلال‌احمر به تعداد 281 نفر، 12 دوره آشنایی با حوادث و 26 دوره آشنایی با مخاطرات توسط هلال‌احمر این شهرستان برگزار شد که درمجموع 85 دوره آموزشی برگزار و 2 هزار و 154 نفر آموزش‌دیده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار به طرح ملی خادم اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته در طرح ملی خادم 350 خانواده در سراجکلا در 12 ماه و 12 دوره فشرده با حضور 20 داوطلب هلال‌احمر جویبار آموزش عمومی و تخصصی امداد و نجات دیدند.

صابری یکی از مأموریت‌های مهم این جمعیت را در طرح سالم‌سازی دریا دانست و افزود: در 4 ماه طرح سالم‌سازی دریای جویبار، 391 عملیات انجام و 39 نفر غریق توسط ناجیان غریق نجات یافتند و سال گذشته فوتی در این طرح نداشته‌ایم که به‌عنوان شهرستان برتر در طرح سالم‌سازی دریا انتخاب شدیم.

وی تصریح کرد: در نوروز 97 امدادگران هلال‌احمر در 12 حادثه حضور یافتند که 51 مصدوم به همراه داشت که از این تعداد 39 نفر به‌صورت سرپایی و 12 نفر به بیمارستان منتقل شدند همچنین در طرح نوروزی داوطلبین هلال‌احمر جویبار به 16 هزار و 868 مسافر خدمت‌رسانی کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار به حوادث جاده‌ای در سال 96 اشاره و عنوان کرد:233 حادثه با 284 مصدوم طی حوادث جاده‌ای در شهرستان جویبار اتفاق افتاد که متأسفانه 11 فوتی برجای گذاشت.

صابری بیان کرد: این جمعیت در طرح‌های خیریه ملی فرشتگان رحمت و همای رحمت بین بیش از یک هزار و 200 خانواده محروم و نیازمند سبد غذایی توزیع کردند.

وی یادآور شد: پس از زلزله غرب کشور مردم نوع‌دوست و مهربان شهرستان جویبار بیش از 30 میلیون تومان کمک‌های نقدی و کالاهایی به ارزش 150 میلیون تومان به زلزله‌زدگان اهدا کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار از اجرای کاروان سلامت در 5 مرحله در این شهرستان خبر داد و افزود: کاروان سلامت طی 5 مرحله با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص 812 نفر را صورت رایگان ویزیت کردند.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار