حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران اظهار کرد: در آستانه ماه رمضان، ماه جاری شدن برکات و خیرات الهی به‌سوی بندگان خویش است و از طرفی ماه توبه و بازگشتن و قبولی آن در درگاه خداوند و ماه نزول قرآن کریم برای هدایت و راهنمایی بشر و نیز ماه نزول سایر کتاب‎های آسمانی قرار داریم.

وی بابیان اینکه از ظرفیت روحانیون بومی برای مساجد استفاده می‌کنیم گفت: با کمک بخشداران و دهیاران روستاها مساجد بدون روحانی مشخص شدند و ۹۵ درصد مساجد دارای روحانی هستند و ۵ درصد دیگر به‌زودی با استفاده از ظرفیت روحانیون بومی دارای امام جماعت خواهند شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار تصریح کرد: در این راستا ۲۰ روحانی از قم که غالباً بومی هستند به جویبار اعزام خواهند شد.

بهرامی افزود: حدود ۳ یا ۴ روستا هستند که در این فصل به ییلاق کوچ می‌کنند و روستا خالی از سکنه می‌شود.

وی تأکید کرد: طی جلساتی که با روحانیون شهرستان داشته‌ایم توصیه‌های لازم برای سخنرانی در این ماه ازجمله هشدار کم‌آبی و الگوی مصرف و همچنین مسئله آسیب‌های اجتماعی داده‌شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار به برنامه‌های قرآنی در این ماه اشاره و عنوان کرد: در بخش قرآنی ما برنامه ۳۰ شب سی مسجد، جز خوانی در شهرهای جویبار و کوهی خیل را خواهیم داشت.

بهرامی بیان کرد: با هماهنگی تشکل‌های مذهبی روز ۲۱ رمضان مراسم دسته روی و تجمع عزاداری را در مرکز شهرستان برگزار می‌شود.

وی به با اشاره به برنامه‌های تابستانی این نهاد در شهرستان گفت: طرح سالم‌سازی دریا با حضور گروه رهپویان شهدا برنامه‌هایی از قبیل نماز جماعت، مشاوره دینی و تبلیغی و چهره به چهره انجام خواهند داد و همچنین برنامه‌های فرهنگی دیگری در پارک سالم نیز در پارک شهدای گمنام شهر جویبار خواهیم داشت.