انتخابات شورای دانش‌آموزی نوعی تمرین دموکراسی است/ انتخابات شوراهای دانش‌آموزی نماد پویایی و نشاط در مدرسه است سیکاپل تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود/ مهم‌ترین وظیفه ما در شورای ترافیک فرهنگ‌سازی است یزدانی مدال برنز جهانی را به گردن آویخت تأمین ۵۰ درصد آب کشاورزی جویبار با لایروبی آب‌بندان‌ها/ لایروبی ۶ قطعه آبندان در جویبار با اعتبار ۶ میلیارد تومان آب‌بندان‌ها منبع اصلی تأمین آب کشاورزی در جویبار هستند/جویبار در اولویت لایروبی آب‌بندان‌ها در استان است مدال برنز کاراته‌کار جویبار در المپیک جوانان سردمداران FATF از حامیان اصلی مالی و سیاسی تروریست‌ها هستند خط قرمز من پایبندی به قانون است/ نگاه من در کار پرهیز از هرگونه تنش و حاشیه است/ ازتمام ظرفیت‌ها برای توسعه جویبار کمک خواهم گرفت جذب ۷۱ درصدی اعتبار اشتغال روستایی در جویبار/ وضعیت جذب اعتبار در جویبار رضایت‌بخش نیست احداث اولین پارک جنگلی در جویبار با بهترین کیفیت
شهردار شهر جویبار:

به گزارش خبرنگار جویباران، علی یاری با اشاره به ساماندهی محل دفن زباله شهر جویبار در جمع خبرنگاران گفت: چهار هکتار زمین جمع‌آوری زباله شهر جویبار است که از ۴۰ سال پیش تاکنون به‌صورت سنتی زباله‌ها در آن دپو می‌شود.

وی بابیان اینکه روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ تن زباله از شهر جمع‌آوری می‌شود افزود: تفکیک زباله از مبدأ یا انجام نمی‌شود یا به‌صورت صحیح صورت نمی‌گیرد و در کنار این حجم از زباله، ورود ۲۰ تن زباله از روستاهای اطراف نیز وضعیت را بدتر کرده است.

شهردار شهر جویبار تأکید کرد: ما موظف به پذیرش زباله‌های روستایی در این مکان نیستیم ولی برای حفظ محیط‌زیست و رها نشدن زباله‌ها در حاشیه شهر این موضوع را پذیرفتیم.

یاری بیان کرد: مردم باید فرهنگ مصرف خود را تغییر دهند تا حجم زباله‌ها کم شود و به دنبال آموزش تفکیک زباله از مبدأ هستیم.

وی به اقدامات شهرداری برای بهتر شدن وضعیت محل جمع‌آوری زباله اشاره و عنوان کرد: آهک پاشی و پخش کردن خاک روی زباله‌ها و دیوارکشی این زمین اقدامات اولیه شهرداری برای بهترشدن این وضعیت است.

شهردار جویبار افزود: به دنبال انعقاد قراردادی با پیمانکاری هستیم که با ساخت سوله‌ای در این زمین، زباله‌های «خشک» را تفکیک کنند و به فروش برسد و زباله‌های « تر» را با دفن در خاک تبدیل به کود شود و در فضای سبز مصارف شهری استفاده شود.

یاری به مشکلات این زمین اشاره و عنوان کرد: منطقه‌ای که در آن زباله‌ها جمع‌آوری می‌شوند برق و آب ندارد که در صورت داشتن برق می‌توانستیم بسیاری از تجهیزات که می‌توانست منجر به کاهش حجم زباله شود به اینجا بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای خرید ضایعات به‌جای اینکه در کاهش حجم زباله کمک کنند بلعکس نخاله‌های واحدهای خود را در سطل زباله‌های شهری تخلیه می‌کنند و بر مشکلات ما افزوده می‌شود.

شهردار شهر جویبار مانع اصلی بهبود وضعیت این زمین را مشکلات مالی شهرداری دانست و بیان کرد: این مشکل شهرستانی است و مدیران باید در حل این مشکل به شهرداری کمک کنند.