به گزارش  جویباران،در اولین جلسه سؤال از شهردار که با بیان ۱۴ سؤال از شهردار ۱۰ روز پیش در محل شورای شهر برگزار شد که پاسخ‌های داده‌ شده توسط شهردار برای اعضای شورا قانع‌کننده نبود و این نشست و پرسش از شهردار جویبار پس از گذشت ۱۰ روز با حضور خبرنگاران برگزار شد.

شهردار جویبار در این نشست در پاسخ به این سؤال که چرا پس از گذشت دو ماه از برگزاری مزایده انتخاب پیمانکار جمعه‌بازار، فرد نهایی هنوز اعلام‌ نشده، گفت: اماکن نیروی انتظامی و دادستانی طی نامه‌ای نظرات متفاوتی در مورد افراد اول تا سوم داده‌اند و هنوز پاسخ درستی در تائید نهایی سه فرد برگزیده اعلام نکردند.

یاری سراجی با اشاره به اینکه برگزاری این مزایده به‌صورت کامل قانونی برگزار شد، اظهار کرد: اگر اعضای شورا موافقت دارند جلسه‌ای با حضور نیروی انتظامی و دادستان برگزار شود تا تکلیف پیمانکار بازار مشخص شود.

شهردار جویبار با اعلام اینکه با توجه به وضعیت درآمدی، برگزاری مناقصات عمومی با استقبال پیمانکاران مواجه نخواهد بود، افزود: بر همین اساس اجرای طرح‌های بهسازی، زیرسازی و آسفالت معابر از طریق مزایده محدود انجام شد که پروژه‌ها باقیمت مناسب و کیفیت عالی از طریق پیمانکاران در سطح شهر انجام شود.

وی بیان کرد: اعتبار ۵۰۸ میلیون تومانی برای تأمین قیر امیدواری تازه‌ای برای اجرای طرح‌ها برای پیمانکاران شده است.

یاری با اشاره به اینکه اردیبهشت و خرداد سال جاری با بحران اقتصادی بزرگ در کشور مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: نوسانات بازار و قیمت قیر موجب استقبال کم پیمانکاران از طرح‌های به مزایده گذاشته‌شده شهرداری شده بود.

شهردار جویبار از کمی اعتبار در خصوص اجرای مناسب طرح‌های شورای ترافیک در جویبار اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و هدایت آب‌های سطحی در منطقه حیدرآباد جویبار در نظر گرفته شد.

وی از تخصیص اعتبار دولتی برای ورودی و خروجی شهر جویبار برای نخستین بار خبر داد و اظهار کرد: حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای این منظور از محل اعتبارات تملک و توازن دارایی شهرستان در نظر گرفته‌ایم.

شهردار جویبار با اعلام اینکه در این دوره بیشترین فشار به بدهکاران شهرداری اعمال شد، تصریح کرد: سعی خواهیم کرد هرچه سریع‌تر این مطالبات وصول شود و اگر وصول بدهکاری توسط این افراد انجام نشود، شهرداری اقدام به توقیف اموال خواهد کرد.

شهردار جویبار در ادامه گفت: باید نقاطی در سطح شهر برای دست‌فروشان شهر انتخاب شود تا دست‌فروشی این افراد موجب سد معبر خیابان‌ها و میادین سطح شهر نشود.

یاری بیشترین هزینه‌های شهرداری را هزینه‌های جاری بیان کرد، گفت: علت مسدود شدن حساب شهرداری مربوط به بدهی پیمانکاران به تأمین اجتماعی و دارایی از سال ۷۹ بوده است که این مسئله حل‌شده و این مشکل یکی دو روز آینده برطرف می‌شود.

اسماعیل فولادی عضو شورای شهر جویبار نیز با اشاره به اینکه پیمانکار جمعه‌بازار هرچه سریع‌تر باید توسط شهرداری مشخص شود، گفت: اولویت در آسفالت کوچه‌های خاکی بایدتوسط شهرداری مشخص شود.

وی به اجرای مصوبات شورای ترافیک تأکید کرد و گفت: اگر خون کسی در تصادفات درون‌شهری ریخته شود، به گردن شهرداری خواهد بود و باید به این نکته اذعان داشته باشیم اگر تصادف در نقطه‌ای از شهر زیاد است وجود مشکلی در آن منطقه است.

این مسئول به‌کارگیری مشاور جدید بکار گرفته‌شده در شهرداری را سم دانست و خاطرنشان کرد: بکار گیری این مشاور باید در چارچوب قانونی مشخص و برای اعضای شورا تبیین شود.

فولادی بیان کرد: کاشت نهال‌های انجام‌شده توسط شهرداری مناسب نبوده و جز سرانه سبز شهری محسوب نمی‌گردد.

بخشیان عضو دیگر شورای اسلامی شهر جویبار نیز با بیان اینکه شهردار باید اعضای شورا را در کنار خود ببیند، گفت: کوتاهی برخی از مسئول بخش‌های شهرداری متوجه شهردار است و خود شهردار باید در این زمینه توضیح دهند.

قائمی دیگر عضو شورا در این نشست با خطاب دادن به شهردار خواستار مشخص شدن هرچه سریع‌تر پیمانکار جمعه‌بازار شد و گفت: مناقصه آسفالت معابر شهر نیز باید انجام شود تا قبل فصل بارش آسفالت کوچه‌های خاکی شهر به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: وضعیت وصول مطالبات شهرداری باید مشخص شود و انجام امور شهرداری باید با مشورت اعضای شورا انجام شود.

محمد فقیه از اعضای شورای شهر جویبار در جلسه پرسش و پاسخ با شهردار با اعلام اینکه اسناد مالی ۹۶ شهرداری باید خیلی قبل‌تر مشخص می‌شد، گفت: عدالت باید در بین محلات توسط شهرداری لحاظ شود و ورودی شهر آبروی هر شهرداری هستند که امیدواریم شهردار جویبار به این مسئله واقف باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر جویبار بابیان اینکه لکه‌گیری محلات حیدرآباد، تازه آبادو باغبان محله باید هر چه زودتر انجام شود، گفت: کم‌کاری افرادی که نظر شهردار به تخلفات و کم‌کاری از سوی آنان است، باید برای شورای شهر مشخص شود.

قابل‌ذکر است با موافقت اعضای شورای شهر جویبار علی یاری سراجی همچنان به فعالیت خود به‌عنوان شهردار جویبار ادامه خواهند داد./ بلاغ