به گزارش  جویباران، محمد مدانلو در جمع دهیاران بخش مرکزی شهرستان جویبار آموزش و ارتقاء مهارت نیروی انسانی را اساس و لازمه توسعه پایدار هر کشوری برشمرد و تأکید کرد: برای مقابله با جنگ تمام‌عیار دشمن برای زمین‌گیر کردن ملت در دفاع از آرمان‌های امام راحل و انقلاب به‌ویژه در حوزه اخیر اقتصادی، توانمندسازی و خلق فضاهای جدید کسب‌وکار در راستای اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری می‌تواند در جهت رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی راهگشا باشد.

وی افزود: دهیاران به‌عنوان مدیران خلاق و تأثیرگذار روستا در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اصولی می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند.

بخشدار مرکزی جویبار به ظرفیت‌های بالای شهرستان جویبار در حوزه‌های مختلف کسب کار، به‌ویژه گردشگری اشاره و بر لزوم توجه متولیان امر درزمینه توسعه صنعت بوم گردی روستایی تأکید کرد.

مدانلو همچنین بر ظرفیت موجود در صنعت گردشگری دریایی باوجود ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی، توسعه و تقویت بازارچه‌های محلی، صنایع‌دستی نظیر سفالگری، منبت و معرق، حصیربافی، وجود آثار تاریخی و بقاع ارزشمند، وجود بیش از ۲۳۰۰ هکتار آب‌بندان، صنعت بازیافت از دهیاران خواست با توجه به اعتبارات دولت تدبیر و امید در زمینه اشتغال روستایی فعال‌تر عمل کرده و جوانان مبتکر و خلاق روستایی را جهت بهره‌مندی از ابن اعتبارات معرفی کنند.