به گزارش  جویباران،شهربانو میرزایی در همایش آسیب‌شناسی هیئت‌های مذهبی بانوان در حوزه علمیه خواهران شهرستان جویبار گفت: نوع شادی و عزای ما شیعیان باید منطبق برسیره معصومین (ع) و بر اساس شیوه‌های رفتاری و برخوردی آنان باشد.

وی بابیان اینکه جریان عاشورا یک دائره‌المعارف کامل است اظهار کرد: ثمره عاشورا برای شیعه، همین انقلاب اسلامی ایران است که امام راحل آن را به فضل الهی و نیروی اتحاد مردمی به ارمغان آورد.

مدیر مدرسه حوزه علمیه خواهران جویبار  به اسلام‌ستیزی دشمنان و ضربه به باورهای درست‌دینی اشاره و تأکید کرد: هدف اسلام‌ستیزان سرپوش گذاشتن روی اسلام واقعی است که به شیوه‌های مختلف از دین حق الهی چهره‌ای خشن، جنگ‌جو و خون‌ریز ساخته‌اند.

میرزایی مسئولیت مبلغین و مسئولین هیئت‌ها در ماه‌های محرم و صفر را خطیر دانست و افزود: همه ما باید مراقب نوع و کیفیت عزاداری‌ها و سخنرانی‌ها در هیئت‌ها باشیم؛ زیرا  دشمن با جنگ نرم سعی در آسیب زدن به محتوای هیئت‌ها دارد که مبلغین در این زمینه باید از اهل‌بیت (ع) الگو بگیرند.

وی با اشاره به آسیب‌های موجود در هیئت‌ها اظهار کرد: مدگرایی و پیروی از تجملات در مراسم بانوان و انحراف و خرافه در برخی از عادت‌های عزاداری ازجمله مصادیق آفت‌های هیئت‌ها است.

مدیر  مدرسه علمیه الزهرا (س) جویبار خاطرنشان کرد: رابطه مرید و مراد بودن در هیئت‌ها نتایج بسیار منفی و ناشایستی را در پی دارد که گاهی منجر  به بروز مدعیان دروغین در دین و مذهب می‌شود.

میرزایی در پایان به راه‌حل‌های جلوگیری از این آسیب‌ها اشاره و تأکید کرد: الگوپذیری از بزرگان دین به‌ویژه معصومین (ع) و پیروی از شیوه‌های صحیح عزاداری مورد تائید آن‌ها و نیز آگاهی و بصیرت نخبگان جامعه  طلاب و مسئولین هیئت‌ها می‌تواند مانع از بروز آسیب‌ها و آفت‌های باشد.