علی‌اصغر ایزدپناه در مراسم زنگ نمادین جشن شکوفه‌ها در مدرسه شهید علی‌اصغر فقیه بابیان اینکه ۱۲ هزار و ۷۸۰ دانش‌آموز در کل شهرستان جویبار مشغول تحصیل هستند،گفت: بیش از یک هزار و ۱۰۰  نفر دانش‌آموز پایه اول در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ وارد  مدارس ابتدایی شهرستان جویبار شدند.

وی با اشاره اینکه ۳۰۲ معلم در مقطع ابتدایی مشغول به کار هستند افزود: ۶ هزار و ۷۷ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش جویبار بیان کرد: ۹۶۱ نفر نیز در سطح پیش‌دبستانی در شهرستان حضور دارند که از این تعداد ۶۸۱  نفر توسط آموزش‌وپرورش و ۲۸۰ نفر دیگر نیز توسط مؤسسات دیگر جذب شدند.

به گزارش  جویباران، ایزدپناه همچنین به مدارس شهرستان جویبار اشاره و عنوان کرد: ۱۳۹ مدرسه دولتی و غیردولتی در شهرستان جویبار فعال هستند که از این تعداد ۶۴ مدرسه ابتدایی است.

وی بابیان اینکه برنامه متعدد و متنوع تربیتی و فرهنگی در سال تحصیلی جدید در مدارس جویبار اجرا خواهد شد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، قران و عترت، توسعه مهارت‌های دانش آموزان، توسعه فعالیت‌های اخلاق محور، ایجاد روحیه امید و نشاط و استعدادیابی و حمایت از دانش آموزان در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی ازجمله این برنامه‌ها است.

مدیر آموزش‌وپرورش جویبار از بازگشایی مدرسه حضرت معصومه(س) تا پایان مهرماه امسال خبر داد و افزود: محوطه‌سازی، نصب پکیج‌های گرمایشی، سرمایشی و روشنایی مدرسه حضرت معصومه(س) باقی‌مانده که امیدواریم تا پایان مهرماه یا اوایل آبان شاهد حضور دانش آموزان در این مدرسه باشیم.

ایزدپناه همچنین به برخی از مدارس فرسوده شهرستان اشاره و عنوان کرد: ۳۰ درصد مدارس شهرستان فرسوده و نیاز به بازسازی دارد که امسال برای مدرسه شهید رضاییان باغبان محله پیش‌بینی اعتبارشده است.