به گزارش  جویباران، نیکزاد در مراسم جشن شکوفه‌ها در مدرسه مرحوم علی‌اصغر فقیه جویبار  بابیان اینکه ۵۳۷  هزار و ۵۴۰ دانش‌آموز در ۴ هزار و ۸۶۵ مدرسه استان طی سال تحصیلی جدید حضور خواهند یافت  گفت: طی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تعداد دانش‌آموزان پیش‌دبستانی یا نوآموز استان ۴۰ هزار نفر و تعداد کلاس‌ اولی‌ها نزدیک به ۴۵ هزار نفر است.

نیکزاد بابیان اینکه تربیت نیروی انسانی مقدمه توسعه همه جوامع به شمار می‌آید، خاطرنشان کرد: مدرسه‌ها در پرورش فرزندان این مرزوبوم در ساختن کشوری قدرتمند نقش برجسته‌ای دارند، بنابراین همه باید بکوشیم تا نسلی خوب تحویل جامعه داده و دانش‌آموزانی پرسشگر و خلاق تربیت کنیم.

وی با تأکید بر آموزش‌وپرورش مشارکتی، تصریح کرد: نقطه شروع همه پیشرفت‌ها برای افراد و جامعه مدرسه است و همه‌چیز از مدرسه شروع می‌شود و بچه‌ها از مدارس یاد می‌گیرند که بزرگ شوند و بزرگ فکر کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران بابیان اینکه آموزش‌وپرورش به تجربه اولیا نیاز دارد، یادآور شد: همچنین اولیا دانش آموزان نیز به آموزش‌وپرورش اعتماد کنند و این تعامل میان آموزش‌وپرورش و اولیا می‌تواند بزرگ‌ترین پشتیبان برای تربیت دانش‌آموزانی باشد که در محیطی آرام به خودسازی، پیشرفت و آبادانی میهن اسلامی خود بیندیشند.

نیکزاد در پایان با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس و محرم حسینی، افزود: امسال مهر دانایی بامحبت امام حسین (ع) همراه شده است و ما از خاندان عصمت و طهارت کمک می‌طلبیم تا بتوانیم نهایت تلاش خود را برای آماده‌سازی و مهیاکردن زمینه‌های تعلیم و تربیت فراهم کنیم.