یکشنبه
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر : 72946
۱ مهر ۱۳۹۷؛ ساعت ۷:۲۰
0 views

زمین لرزه ۴.۷ ریشتری جویبار را لرزاند

ساعت 2 بامداد امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر در عمق ۱۵ کیلومتری زمین حوالی جویبار در استان مازندران را لرزاند.

به گزارش  جویباران،مرکز لرزه ‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین لرزه ای به وسعت ۴.۷ ریشتر ساعت ۲:۴ صبح امروز یکشنبه یکم ماه مازندران را لرزاند.

عمق این زمین لرزه ۱۵ کیلومتر بود و مرکز آن شهرستان جویبار اعلام شد.

عرض جغرافیایی این زمین لرزه ۳۶.۶۳ درجه شمالی و طول آن ۵۲.۹۸ درجه شرقی اعلام شد.

این زمین لرزه در بیشتر شهرهای مازندران احساس شد.

اورژانس و هلال احمر اعلام کردند: باتوجه گزارش استان مازندران زلزله ۴.۷ ریشتری هیچگونه خسارت وجانی ومالی نداشته است.
شدت این زمین لرزه به حدی بود که تمامی شهرهای مازندران را لرزاند و موجب شد تا مردم شهرهای استان از ترس پس لرزه ها صبح را در خیابانها سپری کنند.


نخستین پس لرزه این زلزله نیز به مقیاس 2/5ریشتر در ساعت 3 و 59 دقیقه مابین شهرهای ساری و جویبار رخ داد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون خوشبختانه این زمین لرزه خسارتهای جانی و مالی خاصی نداشته است.

جلال باکویی، رئیس مرکز لرزه‌نگاری استان مازندران در مورد این زلزله طی گفت گویی بیان داشت:شعاع زلزله زیاد بوده و احتمالا این زلزله به بسیاری از شهرهای مازندران رسیده است.

وی همچنین با اشاره به شدت این زلزله خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه این زلزله با مقیاس ۴.۷ ریشتر زلزله اصلی محسوب می‌شده و تاکنون زلزله ۵ ریشتری هم در استان نداشتیم احتمال زلزله بزرگ‌تر از این کمرنگ است.

احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز با اعلام حضور نیروهای امدادی در همان ساعات اولیه در مناطق زلزله زده اعلام داشت : سرکشی از مناطق زلزله زده کوهی خیل جویبار با حضور نیروهای امدادی آغاز شد.

وی افزود : اطلاعات تکمیلی وسعت زلزله در شهرهای دیگر استان مازندران در دست بررسی است و طبق آخرین آمار تاکنون خسارت و تلفات گزارش نشده است.

وی ادامه داد :با توجه به این که زلزله به طور دقیق قابل پیش‌بینی نیست اما احتمال پس‌لرزه وجود دارد ولی نگران‌کننده نیست.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار