به گزارش  جویباران،رجبعلی وهابی در جلسه مدیریت بحران شهرستان جویبار با اشاره به زلزله شب گذشته اظهار کرد: این زلزله ۴/۷ ریشتری ساعت ۲ بامداد به وقوع پیوست.

وی افزود: در همان دقایق ابتدایی پس از زلزله تمام مدیران در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و در مناطق مختلف شهرستان حضور یافتند.

فرماندار جویبار به انتقال دانش آموزان مدرسه ۱۷ شهریور اشاره و عنوان کرد: مدرسه ۱۷ شهریور دارای ساختمان قدیمی و غیر ایمن است که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان مقرر شد تا پایان مهرماه که مدرسه حضرت معصومه(س) بازگشایی می‌شود به مکانی دیگر منتقل شوند.

وهابی تأکید کرد: این زلزله هشدار جدی برای ما به‌حساب می‌آید و باید تمام پیشگیری‌های لازم جهت کاهش خسارت انجام شود.

محمدحسین فقیه بخشدار گیل خواران نیز در این جلسه گفت: از همان ساعت اولیه وقوع زلزله با شوراها و دهیاران این بخش ارتباط برقرار کردیم و به‌صورت لحظه‌ای برآورد وضعیت انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش گیل خواران هیچ مصدوم و خسارتی ناشی از زلزله نداشته‌ایم.

بخشدار گیل خواران در پایان از کمک‌های داوطلبان هلال‌احمر در خانه‌های هلال روستایی در توجیه و هدایت مردم تشکر و قدردانی کرد و آموزش را رکن اصلی واکنش صحیح در برابر حوادث طبیعی دانست.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار گفت:با ارتباط با دهیاران و شوراهای اسلامی بخش در همان دقایق آنان را موظف به بررسی خسارت های احتمالی و اعلام آن در اولین فرصت شدند.

وی افزود: دراین راستا با بررسی به عمل آمده تاکنون هیچ گزارشی در خصوص خسارت ناشی از زلزله دراین بخش گزارش نشده است.

علی‌اصغر قاسمی شهردار شهر کوهی خیل اظهار کرد: زلزله شب گذشته در فاصله ۹ کیلومتری شهر کوهی خیل به وقوع پیوست و خداروشکر خسارتی در پی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: امکانات و تجهیزات شهرستان برای واکنش در برابر حوادث طبیعی کافی نیست و در زمان وقوع حادثه باید از شهرستان‌های هم‌جوار کمک بخواهیم.

شهردار کوهی خیل همچنین شهروندان شهرستان را به بیمه ساختمان در برابر حوادث تشویق کرد.

علی یاری شهردار شهر جویبار در جلسه مدیریت بحران شهرستان جویبار گفت: تمام نیروهای خدماتی شهرداری جویبار از بامداد امروز در آماده‌باش قرار دارند.

وی یکی از مشکلات اصلی شهرستان را در زمان بروز حوادث طبیعی نداشتن تجهیزات و ماشین‌آلات دانست.

محمدرضا صابری رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار در این جلسه اظهار کرد: از دقایق ابتدایی زلزله تمام نیروهای داوطلب، پایگاه‌های جاده‌ای و خانه‌های هلال در آماده‌باش بودند.

وی تأکید کرد: آموزش یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از بروز حادثه است که هلال‌احمر جویبار در طرح ملی خادم و طرح توسن پیگیر این موضوع است و در سال گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ نفر آموزش دیدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جویبار تصریح کرد: نداشتن فضای آموزشی و نداشتن انبار امدادی ازجمله مشکلات این جمعیت در شهرستان است.